آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

عارضه سر به جلو

231139874365229175257922321868115329124

عوارضی که از ضایعه عارضه سر به جلو ناشی می شود، عبارت است از:

1- افزایش فشار روی مفاصل فکی – گیجگاهی، مفاصل گردن و عضلات پشت گردن

2- افزایش وزن سر

3- افتادگی شانه ها و سینه در اثر ضایعه عارضه سر به جلو

تشخیص

در وضعیت طبیعی خط شاقول از وسط لاله گوش عبور می کند. در صورتی که سر جلوتر قرار گرفته باشد، گوش خارجی در امتداد خط شاقول واقع نمی شود، بلکه جلوتر قرار می گیرد.

حرکات اصلاحی عارضه سر به جلو

  1. در این تمرینات، فرد با استفاده از حرکات مختلف، سعی در بهبود وضعیت گردن و کمر خود دارد. این تمرینات می‌توانند بهبود عارضه سر به جلو و نگهداری از وضعیت طبیعی در هنگام کار و فعالیت‌های روزمره را فراهم کنند.
  2. در یکی از تمرینات، فرد پشت خود را به دیوار می‌کشد و سر خود را به سمت بالا می‌کشد و در عین حال کمر و گردن خود را به سمت عقب می‌کشد. این حرکت باعث کشیده شدن عضلات پشت گردن می‌شود.
  3. در تمرین دیگر، فرد به پشت می‌خوابد و دست‌های خود را کنار بدن قرار می‌دهد. سپس سعی می‌کند بلند شود و سر خود را از زمین بلند کند و گردن خود را خم کند و در این وضعیت نگه دارد. این تمرینات به عنوان تمرینات کششی گردن می‌توانند بهبود وضعیت عارضه سر به جلو را فراهم کرده و به فرد کمک کنند تا وضعیت طبیعی را در هنگام کار و فعالیت‌های روزمره حفظ کند.
  4. تمریناتی برای تقویت عضلات جلوی گردن که در حرکت خم کردن مهره‌های گردنی نقش دارند و ثبات دهنده قسمت جلویی گردن نیز محسوب می‌شوند، معرفی شده است. این تمرینات بهبود وضعیت عارضه سر به جلو را فراهم می‌کنند.

در یکی از تمرینات، فرد دست خود را روی پیشانی قرار می‌دهد و سعی می‌کند که عارضه سر به جلو را به سمت عقب حرکت دهد. در این حال، فرد از طرف دیگر سعی می‌کند سر را به سمت جلو جابه‌جا کند، اما با مقاومتی مواجه می‌شود و عضلات قسمت جلوی گردن منقبض می‌شوند؛ به هر حال، حرکتی صورت نمی‌گیرد.

قبل از شروع تمرینات، به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- قبل از شروع تمرینات، ابتدا باید ۳ الی ۵ دقیقه نرمش کنید.

2- تمرینات را باید به صورت روزانه و در زمان مشخصی انجام داد.

3- بین تمرینات ورزشی و اصلاحی عارضه سر به جلو، باید استراحت کافی داشته باشید.

برای مطالعه ” ناهنجاری قوس گردن ” و ” حرکات اصلاحی گردن درد ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان