آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

آرتروز زانو و ورزش تایی چی

articles 20111010 qigong for healing

ورزش تای چی یک ورزش فوق‌العاده برای آرتروز زانو است. زمانی که آرتروز موضعی در ناحیه زانو پدید می‌آید، چه کار باید انجام دهید؟ معمولاً وقتی آرتروز زانو پدید می‌آید، افراد از داروهای ضد درد یا مسکن استفاده می‌کنند، اما این داروها تنها باعث می‌شوند که درد به شکل مزمن تبدیل شود.

آیا انجام ورزش تای چی چند بار در هفته می‌تواند تأثیری در درمان آرتروز زانو و درد داشته باشد؟ ورزش تای چی می‌تواند به شما کمک کند. آرتروز زانو یکی از بیماری‌های رایج است که تقریباً 40% افراد بالای 65 سالگی مبتلا به آن می‌شوند. این بیماری باعث درد و ناراحتی شدید می‌شود که ممکن است باعث ناتوانی شدن فرد مبتلا در انجام کارهای روزمره شود.

عموماً مصرف داروهای ضد التهابی برای بهبود شرایط زندگی به بیماران توصیه می شود:

اگر کاهش وزن هم لازم باشد، توصیه می شود که فعالیت های فیزیکی منظم، در حد توانشان و متناسب با زندگی روزمره شان انجام دهند.جلسات فیزیوتراپی هم می توانند مؤثر باشند.

از سوی دیگر، اخیراً اثرات عضله سازی بر روی آرتروز زانو تأیید شده است. تمرینات عضله سازی، چه با دستگاه و چه بدون دستگاه، خصوصاً تمرینات انقباضی باعث تقویت عضلات چهار سر ران می شود. این تمرین ها تحرک، تعادل و عملکرد جسمی را بهبود می بخشد.

“تایی چی” نیز یکی از روش های است که به اندازۀ روش های عضله سازی سابق مؤثر و مفید است؛ برای اثر بخشی این روش شواهدی نیز وجود دارد.

“تایی چی” در برابر آرتروز زانو

نزدیک به چهل نفر از افرادی که حدود 10 سال یا کمتر، از آرتروز زانو رنج می برده اند، پذیرفتند که در یک دوره یک ماهه، دو بار در هفته و هر بار به مدت یک ساعت، ورزش تایی چی انجام دهند.

ورزش تایی چی 75% کاهش درد و چهار برابر افزایش توانایی در انجام کارهای روزمره را برای افراد مبتلا به آرتروز زانو به ارمغان آورد. ورزش تایی چی باعث می شود توانایی جسمانی، مستقل بودن در کارهای شخصی و سلامتی بیماران به میزان قابل توجهی بهتر شود به حدی که ورزش تایی چی نشانه های افسردگی ناشی از درد کاهش یافت.

تأثیر ورزش تایی چی بر آرتروز زانو

ورزش تای چی یک هنر رزمی است که نیازمند آرامش بدنی است. انجام ورزش تای چی باعث حرکت عضلات، افزایش انعطاف پذیری و استقامت بدن می‌شود. این ورزش به افراد کمک می‌کند تا بدن خود را بهتر بشناسند و محدودیت‌هایشان را درک کنند.

ورزش تای چی همچنین به آرامش ذهن کمک می‌کند. از طریق تمرکز بر روی تنفس و آرامش، وضعیت عمومی بدن بهبود می‌یابد و این بهبودی می‌تواند در درمان علائم آرتروز زانو، از جمله درد، بسیار مفید و ارزشمند باشد. همچنین مهارت در کنترل درد نیز یکی از مزایای این ورزش است.

چگونگی ورزش تایی‌چی

ورزش تای چی یک ابزار برای حفظ وضعیت طبیعی بدن و پیشگیری و بهبود بیماری‌ها است.
این ورزش شامل تمرین‌های بدنی نرم و ساده است که معمولاً به صورت گروهی و در ساعات صبح انجام می‌شود.
در تای چی، عضلات به آرامی تقویت می‌شوند و برخلاف دیگر رشته‌های رزمی که حرکات سخت و خشن دارند، تکنیک‌های تای چی به طور نرم، ملایم و شناور اجرا می‌شوند. این ورزش بیشتر بر روی استفاده از نیرو و انجام حرکات قوی تأکید نمی‌کند، بلکه بر تکنیک‌های آرام و انعطاف‌پذیری تمرکز دارد.

برای آشنایی بیشتر آرتروز و درمان آن روی لینک مربوطه کلیک کنید:

– تاثیر یوگا بر آرتروز

– آرتروز زانو و یوگا

– آرتروز و سردرد

مقالات مرتبط

لیزر تراپی

لیزر یک اشعه پر انرژی نور است که می تواند انرژی خود را به طور انتخابی به بافتها منتقل نماید.

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان