آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

کمردرد و ورزش های DBC

حرکات کششی

عضلات بدن با ورزش و تمرینات بدنی تقویت می شوند و قدرت و کارایی انسان به میزان زیادی افزایش می یابد. ورزش جنبش پذیری مفاصل بدن را افزایش میدهد این بدان معناست که دامنه حرکت هر یک از مفاصل ها بیشتر می شود و در نتیجه این امر در کاهش کمردرد موثر می باشد.

ورزش اگر به شکل صحیح انجام شود از بروز آرتروزها در مفاصل جلوگیری می کند و موجب استحکام و سلامتی مفاصل بدن می گردد و میزان مقاومت آنها را در هنگام بروز صدمات افزایش می دهد. تمرینات بدنی و حرکات ورزشی موجب کشش عضلات و انعطاف پذیری بیشتر بدن می شود. استحکام استخوان ها نیز در اثر تمرینات بدنی و ورزش های DBC افزایش یافته و متناسب با افزایش قدرت عضلات ، محکم می شوند و به شما در درمان کمردرد کمک می کند.

کمردرد یک مریضی ملی شده است، که همه ما با آن سروکار داریم. بوسیله تمرین های مکرر و با ورزش های DBC میتوانیم از درد جلوگیری کنیم. حالت درست ایستادن، درست نشستن و خوابید ن بسیار مهم میباشد، عضلات پشت را توسط ورزش های DBC و کارهای روزانه قوی کرده و همزمان بدن را زیبا کنیم.

ورزش درمانی DBC کمردرد

با قوی کردن عضلات پشت در ورزش های DBC و توانبخشی فعال می توان از کمردرد جلوگیری کرد. برای انجام این ورزش های DBC تخت روی زمین قرار بگیرید.پای چپ را دراز کرده و انگشتان پا بر روی زمین فشار میاورد پای راست را از زانو و مفصل ران خم کنید .تمام بدن بخصوص عضلات باسن کمی منقبض میشوند.دست ها و کمر بند شانه ای چند سانتیمتر از زمین بلند میشوند، توجه داشته باشید که گودی کمر زیاد کشیده نشود و گردن بطور طبیعی در راستای ستون فقرات قرار گیرد.پیشانی بطرف زمین باشد.بالا تنه را تا حد امکان آرام و استوار نگهدارید در حالیکه دستها را بطرف جلو و عقب هدایت میکنید. 2-3 بار هر بار 20-25 تکرار برای هر طرف اینورزش های DBC برای کمردرد را انجام دهید. اگر چنانجه در این ورزش های DBC برای کمردرد، گودی کمر زیاد میشود، یک حوله تا کرده زیر شکم بگذارید.

برای مطالعه ” ورزش های درمانی کمردرد ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان