آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تقویت عضلات پشت با ورزش های DBC

ورزش درمانی دیسک کمر

ورزش‌های DBC یک روش تمرینی است که برای تقویت عضلات پشت بدن و کمر مفید است، چه در حالت نشسته و چه در حالت ایستاده. این تمرینات ورزشی به شما کمک می‌کنند تا عضلات پشت بدن خود را تقویت دهید و از آسیب‌های مربوط به کمر جلوگیری کنید و عملکرد کاریتان و انعطاف‌پذیری بدنتان را بهبود بخشید.

ورزش‌های DBC بر پایه‌ی شواهد علمی و استدلال‌های قوی تأیید شده است. این ورزش‌ها به عنوان یک روش درمانی موثر تر از فیزیوتراپی شناخته شده‌اند. این تمرینات به شما کمک می‌کنند تا عضلات پشتی بدنتان را تقویت کرده و از درد و مشکلات مربوط به کمر جلوگیری کنید.

تقویت عضلات پشت با ورزش های DBC

برای انجام تمرین DBC برای تقویت عضلات پشت، ابتدا باید روی یک توپ بنشینید. پاها را به طوری باز کنید که شکمتان بین آنها راحت قرار بگیرد و زاویه زانوها 90 درجه باشد. شکم خود را کشیده و بدون چروک باشد و سینه خود را به سمت جلو ببرید و گردن خود را دراز کنید. همچنین، شانه‌ها را از گوشها دور کنید و کتف‌ها را به سمت عقب و پائین ببرید.

دست‌ها را در کنار بدن قرار داده و نوک انگشتان را به سمت زمین بگیرید. سپس دست‌ها را کمی به سمت عقب ببرید. بدن خود را به سمت جلو و سپس به سمت بالا ببرید و همیشه پشت بدنتان را صاف نگه دارید. در حین انجام تمرین DBC، باید بدن خود را به جلو ببرید و سپس دوباره صاف کنید تا عضلات پشت بدنتان خسته شوند.

در حین انجام تمرین DBC، حتماً باید توجه کنید که پشت بدنتان صاف باشد. می‌توانید با داشتن آینه در سمت چپ یا راست خود، تمرین را کنترل کنید. اگر در پائین کمر ناراحتی احساس کردید، باید تمرین DBC را قطع کنید. برای افزایش شدت تمرین DBC برای تقویت عضلات پشت، دست‌ها را ضربدری روی شانه‌ها قرار دهید.

برای طالعه ” تقویت عضلات شکم و کمر با ورزش های DBC” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان