– تقویت پشت و شانه

برای انجام این ورزش به یک در و یا دیوار نیاز دارید. با دست های کشیده ، در ارتفاع شانه ، جلوی دیوار ایستاده و دست ها را بدیوار تکیه دهید. حال تمام بدن را بطرف دیوار ببرید ، طوری که کف پا ها روی زمین بمانند . تمام بدن در یک راستا قرار دارند . دوباره بحالت اول برگشته و این ورزش ورزش DBC برای تقویت عضلات پشت و شانه را ۱۰ بار تکرار کنید .

– تقویت عضلات راست شکم

۱-برای انجام این ورزش به یک چهار پایه و یا صندلی نیاز دارید. صاف روی صندلی بنشینید، پاها ریلکس روی زمین قرار دارند . تجسم کنید شما از فرق سر بطرف بالا کشیده میشوید . پشت و گردن شما کاملاً کشیده میشوند . بآرامی به نفس کشیدن ادامه داده و این حالت را ۱۰ ثانیه نگهدارید. سپس انقباض را برداشته (بدن کاملاً ریلکس) . ستون فقرات گرد شود و سر به پائین آویزان شود.این ورزش برای تقویت عضلات راست شکم را تکرار کنید.

۲- جلوی نشیمنگاه صندلی بنشینید . پاها با فاصله عرض شانه روی زمین قرار گرفته، دست ها در جهت انگشتان پا کشیده میشوند .تجسم کنید که از فرق سر ببالا کشیده میشوید . حال با پشت صاف ۲۰ سانتیمتر به جلو رفته و دوباره برگردید . این برای انجام این ورزش DBC برای تقویت عضلات راست شکم را ۵ بار تکرار کنید .

– تقویت عضلات مورب شکم

بر روی یک چهارپایه و یا صندلی بنشینید.پا ها ریلکس روی زمین هستند. حال یک زانو را بالا آورده و آرنج متقابل را بطرف زانو بکشید .پشت را تا حد امکان صاف نگهدارید این ورزش DBC برای تقویت عضلات مورب شکم را بتناوب با هر طرف ۱۰ بار تکرار کنید .

– تقویت عضلات راست پشت

به شکم روی زمین بخوابید.پیشانی را روی دست ها قرار دهید .تمام بدن را منقبض کرده و دستها و بالاتنه را ۱۰ سانتیمتر از زمین بلند کنید . ۶ ثانیه این حالت را نگهداشته ، دوباره بحالت اولیه برگردید. این ورزش DBC برای تقویت عضلات راست پشت را ۵ بار تکرار کنید.

– عضلات شکم و پشت

صاف بایستید ، یک زانو را بالا آورده و آرنج سمت دیگر را بطرف زانو بکشید .توجه داشته باشید که پشت کاملاً صاف باشد .با هر طرف این ورزش برای عضلات شکم و پشت را ۱۰ بار انجام دهید.

– تقویت باسن و عضلات پشت

۱- به پشت خوابیده ،دست ها خم شده نزدیک سر حال تمام بدن را منقبض کرده و یک پا را در حالت کشیده ۱۰ سانت از زمین بلند کنید . این حالت را ۱۰ ثانیه حفظ کرده سپس بحالت اول برگردید. در هر طرف این ورزش DBC تقویت باسن و عضلات پشت را ۵ بار تکرار کنید .

۲- به پشت خوابیده ،دست ها خم شدخ نزدیک سر یک پا را از زانو خم طوری که انگشتان پا بطرف سقف باشد . حال تمام بدن را منقبض کرده و پای خم شده را ۱۰ سانتیمتر از زمین بلند کنید . این حالت را ۱۰ ثانیه نگهداشته ، سپس بحالت اولیه برگردید . این ورزش DBC تقویت باسن و عضلات پشت را با هر طرف ۵ بار انجام دهید .

برای مطالعه “ تقویت عضلات پشت با ورزش های DBC ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس