آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش مناسب کوچک کردن شکم

463H 

1- در این ورزش برای کوچک کردن شکم ابتدا روی یک صندلی دسته‌دار بنشینید. ساعد دست‌های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران‌های‌تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای‌تان را حداقل ۶ سانتی‌متر از سطح زمین بالاتر بیاورید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. شما باید این ورزش را  از ۵ مرتبه در روز شروع کنید و کم‌کم به ۲۰ مرتبه در روز برسانید.

۲- روی یک بالش به پشت دراز بکشید. دستان خود را در امتداد بدن‌تان قرار دهید و پاهای‌تان را به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست، پاهایتان را ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر بالا بیاورید و حداقل ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید. این ورزش را برای كوچك كردن شكم هم می‌تواند از ۵ مرتبه در روز شروع ‌شود و به ۲۰ تا ۲۵ مرتبه هم برسد.

۳- پیاده روی برای کوچک کردن شکم مناسب است: وقتی پیاده‌روی می‌کنید، هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید. با این ورزش ، هم شکم‌تان آب می‌شود و هم پهلوهای‌تان.

۴- از حلقه‌های ورزشی برای کوچک کردن شکم ‌تان استفاده کنید. شما می‌توانید در ابتدای کار تنها روزی ۲ دقیقه یا ۵۰ بار حلقه بزنید و به مرور زمان  ورزش حلقه زدن را تا ۳۰ دقیقه هم ادامه دهید.

۵-  ورزش دراز و نشست یکی از موثرترین و ساده‌ترین ورزش‌ها است. پس به پشت روی زمین دراز بکشید. دست‌های‌تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار که می‌توانید ورزش  دراز و نشست را تکرار کنید و در روزهای بعد، دفعات تکرار ورزش  را افزایش دهید.

۶- هنگام پیاده‌روی، ضربه‌های سبک و آرامی را با انگشتان دست به شکم‌تان وارد کنید. این جوری تحرک ماهیچه‌های شکم خود را افزایش می‌دهید و باعث می‌شوید که آنها چربی بیشتری بسوزانند و درنتیجه با این ورزش شكم خود را كوچك میكنید.

۷- در طول روز شکم‌بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید كه این روش یكی  راه مناسبی برای کوچک کردن شکم میباشد.

۸- همان‌طور که نشسته‌اید و مشغول کارهای روزمره‌تان (مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با کف دست خیلی آهسته به شکم خود ضربه بزنید این روش یكی  راه مناسبی برای کوچک کردن شکم میباشد.images

۹- طناب زدن بسیار مفید است، به شرطی که شما حداقل روزی ۵۰ مرتبه طناب بزنید.

۱۰- زیاد یک جا ننشینید. نشستن طولانی‌مدت باعث چاق شدن افراد می‌شود و این چاقی‌ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شکم رخ می‌دهد. شاید به همین خاطر باشد که بیشتر رانندگان شکم بزرگی دارند.

برای مطالعه ” ورزش کوچک کردن شکم و پهلو ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

بیماری AS در ستون فقرات

فهرست مطالب1 دردهای ستون فقرات2 علائم بیماری AS درستون فقرات3 برای آشنایی بیشتر با علل دردهای ستون فقرات  کلیک کنید. دردهای ستون

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان