ورزش برای دررفتگی شانه

در دررفتگی شانه، استخوان‌هایی که مفصل شانه شما را تشکیل می‌دهد از هم جدا می‌شود به گونه‌ای که مفصل کارکرد خود را از دست می‌دهد.

مفصل شانه از انواع مفصل گوی‌کاسه‌ای است که گوی آن از استخوان بازو و کاسه آن از استخوان کتف تشکیل شده است. در موارد شدید دررفتگی شانه ، عروق و اعصاب ناحیه نیز درگیر می‌شوند. زمین خوردن با دست باز یا روی شانه، وارد شدن ضربه به جلوی شانه، ورزش‌هایی مانند فوتبال، والیبال و اسکی از مواردی هستند که می‌توانند باعث این عارضه شوند. علامت اصلی آن شامل درد شانه و قسمت فوقانی بازو می‌شود که با حرکت تشدید می‌شود. حرکات زیر را می‌توانید پس از بهبود دررفتگی شانه انجام دهید تا دوره نقاهت خود را کوتاه کنید.

 ورزش ۱

در مقابل چارچوب در بایستید و دست خود را به حال قائم نگه دارید. با پشت مچ دست خود به چارچوب در فشار وارد کنید و بکوشید دست خود را به سمت چارچوب فشار دهید. ۵ ثانیه فشار را حفظ و سپس رها کنید. این ورزش دررفتگی شانه را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز تکرار کنید.

ورزش۲

همانند ورزش قبل در مقابل چارچوب بایستید. با این تفاوت که این بار جلوی مچ دست خود را به چارچوب چسبانده و سعی کنید با کف دست خود به آن فشار وارد کنید. ۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید. این ورزش دررفتگی شانه را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.

ورزش ۳

یک بالش را بین سینه و بازوهایتان بگیرید و سعی کنید با بازوهایتان آن را به سمت سینه بفشارید. این فشار را برای ۵ ثانیه حفظ کنید. این ورزش دررفتگی شانه را نیز ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.

ورزش ۴

 رو به دیوار بایستید و آرنج خود را به حالت ۹۰ درجه درآورید و در کنار بدن خود نگه دارید.

دست خود را مشت کنید و برای مدت ۵ ثانیه به دیوار بفشارید. این ورزش دررفتگی شانه را ۱۰ بار و ۳ نوبت در روز انجام دهید.

ورزش ۵

در جای خود بایستید، طوری که دست ‌های تان در دو طرف بدن آویزان باشند. بدون آن که آرنج خود را خم کنید، بازوهای خود را تا جایی که می ‌توانید به بالای سر حرکت دهید. در انتها ۵ ثانیه توقف کنید و دوباره به وضعیت عادی برگردید.

این ورزش دررفتگی شانه را ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش ۶

مانند حرکت ورزشی قبل در جای خود بایستید.بازوی خود را به سمت عقب حرکت دهید. بدون آن که آرنج خود را خم کنید.

برای ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید.

این ورزش دررفتگی شانه را نیز ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش ۷

در جای خود بایستید. این بار بازوهای خود را از دو طرف به سمت بالا بیاورید و دقت کنید که آرنج شما نباید خم شود. ۵ ثانیه دست‌ های خود را بالا نگه دارید و بعد به وضعیت اول برگردید.

این ورزش دررفتگی شانه را ۳ مرتبه و هر مرتبه ۱۰ بار تکرار کنید.

برای مطالعه ” درمان دررفتگی شانه ” کلیک کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *