بیماری آرتروگریپوز درمان ندارد بلکه باید مدیریت و کنترل شود. اولین و مهمترین اقدام در این بیماران اینست که باید تمامی مفاصل گرفتار آنان را بطور روزانه تا آخر عمر خم و راست کرد. حرکات کششی مفاصل موجب میشوند تا مفاصل نرم و قابل انعطاف مانده و تغییر شکل آنها به حداقل برسد.

استفاده از آتل و اسپلینت و یا گچ گیری میتواند به پیشگیری از تغیر شکل یا درمان آرتروگریپوز تغییر شکل مفاصل کمک کند. در صورتیکه تغییر شکل مفصلی در بیماران ایجاد شده باشد ممکن است با انجام درمان جراحی بصورت تنوتومی (قطع تاندون های کوتاه شده) و کپسولوتومی (شکاف دادن کپسول مفصلی در مفاصلی که دچار خشکی و تغییر شکل شده اند و استئوتومی (شکاندن کنترل شده استخوان ها و تغییر دادن شک آنها) بتوان آنها را در وضعیت آناتومیک مناسب تری قرار داد. قرار گرفتن مفاصل در وضعیت های آناتومیک مناسب به کارآیی بهتر اندام بیماران آرتروگریپوز کمک میکند.

ممکن است برای اصلاح تغییر شکل ستون مهره نیاز به درمان جراحی داشته باشند.

بعضی از بیماران ممکن است به داروهای بیهوشی حساسیت داشته باشند. این نکته باید برای درمان جراحی بیماران دچار آرتروگریپوز مد نظر پزشک باشد.

درمان جراحی اندام تحتانی باید حتی الامکان در سنین پایین انجام شود تا بیمار دچار آرتروگریپوز بتواند بهتر بایستد یا راه برود. درمان جراحی اندام فوقانی را میتوان در سنین کمی بالاتر انجام داد تا بیمار بتواند بعد از درمان جراحی بهتر با فیزیوتراپ کار کرده و حرکات لازم را انجام دهد تا نتیجه بهتری از درمان جراحی بگیرد.

نکته :

فرد مبتلا ممکن است هرنی یا فتق نافی یا کشاله ران داشته باشد.

قوای عقلانی بیماران آرتروگریپوز طبیعی است و اکثر بیماران طول عمر طبیعی خواهند داشت.

برای مطالعه ” آرتروگریپوز چیست؟ ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس