آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

آب درمانی دردهای مفاصل

20893 924

برای شادابی و تقویت عضلات و اندام‌ها، انجام ورزش‌هایی مانند شنا هر هفته می‌تواند یکی از بهترین روش‌های درمان دردهای مفاصل باشد. به علاوه، راه رفتن در آب درون استخر نیز می‌تواند به شما کمک کند.

وسواس زنان در نظافت منزل ممکن است یکی از دلایل شایع آسیب‌دیدگی عضلات بدنی و ستون فقرات آن‌ها باشد. برای جلوگیری از دردهای مفاصل از جمله كمردرد و مچ‌ درد زنان خانه‌دار، آن‌ها باید در فعالیت‌های منزل خود استراحت کافی داشته و از فعالیت‌های تکراری پرهیز کنند. همچنین، مصرف منابع غذایی حاوی ویتامین‌ C و کلسیم، به عنوان راهی برای جلوگیری از دردهای استخوانی مفید است. مصرف فرآورده‌های لبنیات، به ویژه شیر، می‌تواند یکی از بهترین منابع تغذیه‌ای باشد.

افرادی که داروهای فشارخون مصرف می‌کنند، باید از مصرف چربی و نمک کاسته و به رژیم غذایی مناسبی رعایت کنند.

آموزش نحوه نشستن صحیح و زمان‌بندی ایستادن در محل کار و فعالیت‌های جسمانی و اندامی توسط متخصصین بهداشت حرفه‌ای می‌تواند به افراد کمک کند تا از بیماری‌های جسمی و حرکتی جلوگیری کنند. این موضوع نیازمند استخدام متخصصین بهداشت در محل‌های کار و سازمان‌ها است تا از بیماری‌های جسمی و حرکتی که هزینه‌های پیشگیری از آن‌ها بسیار بالاست، جلوگیری شود.

پیاده‌روی و شنا در طول هفته بسیار در شل كردن عضلات و درمان‌های دردهای مفاصل تاثیرگذار است.

یكی از بهترین روش‌های آب‌ درمانی برای دردها و مفاصل راه رفتن در داخل استخر به صورت مرتب در طول هفته است كه بسیار نیز باعث شادابی افراد و كاهش فشار بر روی مفاصل می‌شود.

اثر آب درمانی

  • تأثیر آب درمانی بر درمان بیماری‌های اندام با چند مکانیسم انجام می‌شود.
  • گرم کردن اندام‌ها و کاهش دردهای مفاصل از جمله اثرات مثبت آب درمانی است.
  • غوطه ور شدن در آب و کاهش وزن بدن، منجر به راحت‌تر شدن حرکت اندام‌ها می‌شود.
  • همچنین، استفاده از مقاومت آب در مقابل حرکت اندام‌ها می‌تواند به تقویت عضلات کمک کند. علاوه بر این، آرامش روحی بیماران نیز می‌تواند به کاهش دردهای مفاصل کمک کند.

کاهش دردهای مفاصل با آب درمانی

در آب درمانی برای دردهای مفاصل، معمولاً از آب گرم استفاده می‌شود. گرمای آب باعث افزایش جریان خون در پوست و عضلات می‌شود و تنش داخلی عضلات را کاهش می‌دهد. دردهای مفاصل، به هر علتی باشد، معمولاً در معرض گرما کمتر می‌شود. بنابراین، استفاده از آب گرم می‌تواند منجر به کاهش دردهای عضلانی، مفصلی و استخوانی شود. البته، این تأثیر گرما دائمی نیست و معمولاً بعد از مدتی که حرارت اندام به حالت اولیه باز می‌گردد، درد مجدداً احساس می‌شود. آب گرم را می‌توان به صورت دوش آب گرم، وان آب گرم و یا استخرهای آب گرم در مجاورت اندام قرار داد و از گرمای آن استفاده کرد.

استفاده از آب گرم برای درمان دردهای مفاصل سابقه قدیمی دارد. از صدها یا شاید هزاران سال قبل آب گرم های معدنی محلی برای مراجعه بیماران برای درمان دردهایشان بوده است.

از آب گرم میتوان برای کاهش دردها در بسیاری از بیماری ها مانند آرتروز و انواع روماتیسم ها استفاده کرد.

برای مطالعه ”  ورزش برای دردهای مفاصل” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان