آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

کمردرد و پیشگیری از آن

حدود 80 – 60 درصد از مردم در ناحيه ي پايين كمر خود درد را احساس مي كنند . طي 20 سال گذشته – حدود 80 اين عارضه 3 برابر افزايش پيدا كرده و اين بيماري عامل ترك كارگران زيادي از محل كارشان شده است ، كه اين مشكلي عظيم براي صنعت است . در ميان افرادي كه دردهاي كمري را براي اولين بار تجربه مي كنند ، 60 درصد دومين حمله ي درد را طي همان سال تجربه خواهند كرد ، بنابراين يكي از قوي ترين عوامل پيش بيني و تشخیص كمر درد حضور درد در مرحله ي اول است .

پیشگیری از کمردرد

به طور كلي در مورد كمر درد پيش گيري بهتر از درمان مي باشد ، به همبن دليل بهتر است افراد دانش و آگاهي خود را در مورد كمر درد افزايش دهند . دانش بيشتر در مورد كمر درد مي تواند نياز افراد را به استفاده از دارو و خدمات ويژه كم كرده و سرعت بهبود را افزايش دهد . آموزش و انجام تمرينات و مهارت هاي ورزشي و تغيير روش زندگي از عواملي هستند كه مي توانند از ابتلاي افراد يه كمر درد پيشگيري كرده و از صرف پول ، وقت و حضور درد پيشگيري نمايد. تنظيم برخي از ابزارهای كار نظير تغيير صندلي مي تواند از فشار وارد بر ناحيه ي كمر پيش گيري نمايد.

منبع: تحقیق ورزش درمانی و علل بروز کمردرد

مقالات مرتبط

مراقبتهای بهداشتی

تعدادی از متخصصین بهداشت و سلامت نقش فعالی در مراقبتهای بهداشتی از شما دارند. تحقیقات نشان داده است که این

مطالعه »

روکش دندان

ترمیم و روکش، روش‌های بازسازی دندان هستند ولی تصمیم‌گیری برای انتخاب روش بازسازی، به عواملی مانند ساختمان دندان باقیمانده، عادت‌های

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان