آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

چشم انداز

کلينيک طب فيزيکی و فيزيوتراپی اميد با  همکاری اعضای گروه های مختلف توانبخشی و با مديريت دکتر محمدرضا اميدظهور متخصص طب فيزيکی و توانبخشی، فيزيوتراپيست ميثم بهشتيان اردکانی و با پشتوانه همکاری با مراکز پژوهشی و کلينيکی و تاسيس و راه اندازی مراکز فعال توانبخشی اختلالات جسمی-حرکتی در شهر تهران شروع به کار کرده است.ديگر همکاران اين گروه دکتر احسان صنعتی، دکتر مهديس هاشمی طاهری متخصصين طب فيزيکی و توانبخشی و جمعی از کارشناسان زبده فيزيوتراپی (محمد بهزادی و … )، کاردرمانی و می باشند.

اين مجموعه در راستای رسالت خويش نوين بودن خدمات، تجهيزات و همچنين بهره گيری از توان نيروهای متخصص و صاحب نظر در عرصه های مختلف توانبخشی را مد نظر دارد.

کلينيک طب فيزيکی و فيزيوتراپی اميد در فضايی مطلوب شامل بخش های فيزيوتراپی تخصصی(الکتروتراپی، مکانوتراپی، منوال تراپی(درمان دستی) و تراکشن (کشش) )، کاردرمانی جسمی-حرکتی، آب درمانی، ماساژ درمانی (ماساژ تخصصی)، طب سوزنی، آزمايشگاه تخصصی و کلينيک نوارعصب و عضله در شهر تهران واقع می باشد.

در سال ۹۶ خدمات جدیدی همچون بیوفیدبک، توانبخشی لگن، اسکن پا و … به خدمات کلینیک اضافه شد. همچنین از سال ۹۵ تزریقات تحت هدایت سونوگرافی جهت افزایش دقت تزریقات با همکاری دکتر بهنود صمدی به خدمات کلینیک اضافه شد.

مفتخر است خلاصه ای از خدمات و تجربيات اين گروه در بيماری ها و اختلالات مختلف شرح داده شود:

 دیسک های گردنی و کمری از جمله مشکلاتی هستند که در خیلی از موارد بیمار را زمین گیر می کنند ولی فقط در موارد خاصی نیاز به جراحی دارند. دراین بیماری نه تنها خود دیسک بلکه به صورت ثانویه ساختارهای اطراف نیز موجب درد و درگیری بیمار می شود که با درمان های تخصصی فیزیکی، فیزیوتراپی، تمرین درمانی، تراکشن، درمان های دستی و آموزش به بیمار درمورد نحوه برخورد با مشکل می توان آن را کنترل و درمان کرد.

  • اکثر کمردردها در جوانان منشأ عضلانی دارند و درپی بی تحرکی، عادات غلط وضعیتی و حرکتی، کوتاهی عضلات (کوتاهی تاندون)، افزایش قوس کمری(هیپرلوردوز)   و قوز پشتی( کیفوز) ایجاد  می شوند، که به راحتی می توان با درمان های دستی و مانیپولاسیون که تحت متد پروفسور فرجاد انجام میگیرد و تمرین درمانی و در مواردی استفاده از بریس آن را درمان کرد
  • آرتروز زانو (درد زانو) جزء بیماری های شایع در سنین میانسالی می باشد و غالباً در نتیجه شیوه زندگی فرد ایجاد می شود که موجب خوردگی غضروف مفصلی می گردد و در پی آن التهاب و ضعف عضلات و لیگامان های اطراف مفصل درد ایجاد می کنند. به وسیله درمان های دارویی، PRP، فیزیوتراپی، ،آب درمانی، درمان های دستی(منوال تراپی)، تمرین درمانی و آموزش سبک مناسب زندگی می توان به درمان آن و کاهش مشکلات ثانویه ناشی از آن پرداخت
  • علت بسیاری از دردهای ناحیه پشت کتف و شانه می تواند ناهنجاری های میوفاشیال و نقاط ماشه ای باشد که طیف وسیعی از افراد از سنین جوانی تا میانسالی را درگیر می کند و درمان آن منئوال تراپی، طب سوزنی و ورزش می باشد.

 

  • گزگز(مور مور) و بی حسی در اندام ها از جمله موارد هشداردهنده ای می باشند که می تواند به علت دیسکوپاتی (سیاتیک)، نوروپاتی(نوروپاتی دیابتی) و یا گیر افتادگی اعصاب محیطی نظیر سندرم تونل کارپ  باشد که بایستی آنها را سریعاً به وسیله ابزارهای تشخیصی همچون نوار عصب و عضله مورد مطالعه قرار داد و درمان مناسب را آغاز نمود. البته گاهی مشکلات بیمار بصورت احساس چنگ شدن دست ها ، چنگ شدن پا ها و یا احساس بیقراری در پاها میباشد

 

  • از آنجا که سیستم اسکلتی بدن زنجیره ای بسته می باشد و قوس های کف پا نیز در توزیع وزن آن و جذب شوک های وارده از عوارض زمینی بدان نقش مهمی دارد، هرگونه کاهش یا افزایش در آن موجب ایجاد درد و مشکلات ثانویه بعدی در دیگر مفاصل بدن به خصوص زانو و کمر خواهد شد که تشخیص و درمان این اختلال پر اهمیت می باشد.
  • نحوه راه رفتن کودکان از جمله مواردی است که حساسیت والدین را برمی انگیزد. راه رفتن روی پنجه،چرخش پاشنه به خارج(هایپرپروناسیون) چرخش پا به داخل هنگام راه رفتن جز مواردی می باشند که باید بدان توجه ویژه نمود تا بتوان با مداخله به هنگام و تجویز وسایل کمکی مناسب و کاردرمانی آن را درمان کرد.
  • عدم راستایی اندام تحتانی به خصوص مفصل زانو که موجب ضربدری شدن زانو (زانوی ضربدری – ژنووالگوس) یا پرانتزی شدن زانو (زانوی پرانتزی – ژنوواروس) می شود فرد را مستعد ابتلا به آرتروز و دردهای مفصلی می کند که بایستی به وسیله درمان های ارتوتیک و حرکات اصلاحی آن را درمان نمود و از ایجاد عوارض ثانویه جلوگیری کرد.
  • مینیسک و رباط های صلیبی از دیگر ساختمان های زانو میباشند که  سلامت آنها بسیار مهم است اگرچه درمان آنها در افراد جوان و مسن متفاوت بوده و نیاز معاینه تخصصی میباشد. هرچند هر گونه مشکل از آنها میتواند سبب علائمی نظیر خالی کردن زانو ، قفل کردن زانو ، تورم زانو  و درد زانو شوند.

 

  • نوروپاتی اندام ها در بیماران دیابتی موجب ایجاد بی حسی و حس مورمور شدن می شود. انتهای اندام های این بیماران به خصوص پاها به دلیل این بی حسی مستعد ایجاد زخم می شود که ترمیم آن نیز با مشکلات خاصی همراه است.

مشاوره رایگانمشاوره رایگان