آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پوکی استخوان در زنان و تشخیص آن

Osteoporosis Web MD11

تشخیص پوکی استخوان

هر فرد برای مراقبت از استخوانهایش مسئولیتی دارد. یکی از بزرگترین مشکلات این است که بیشتر مجموعه ها و سیستمهای مراقبتی دولتی و خصوصی زمانی به درمان پوکی استخوان می پردازند که اولین شکستگی رخ داده باشد و این موضوع کاملاً اشتباه است.

باید افراد در معرض خطر، توسط آزمایشات، قبل از وقوع اولین شکستگی شناسایی شوند. برای انجام بعضی این آزمایشات تشخیصی، افراد باید از جانب کارفرمایان خود حمایت شوند. امروزه تعدادی از کارفرمایان نقش موثر خود را برای حفظ سلامتی استخوان کارگرانشان تشخیص داده اند.

افراد مبتلا به پوکی استخوان که دچار شکستگی های ناتوان کننده می شوند اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. که این مسئله ارزش عاطفی بزرگی دارد. از طرفی کارفرما نیز با هزینه های اقتصادی در زمانی که فرد بیمار توانایی و قدرت تولید کردن ندارد مواجه می شود.

 پوکی استخوان در زنان

هر ساله شکستگی های ناشی از پوکی استخوان در زنان بسیار شایعتر از سکته، حمله قلبی و سرطان سینه رخ می دهد.

بر اساس اطلاعاتی که انجمن ملی پوکی استخوان آمریکا اعلام کرده است بیش از نیمی از زنان بالای ۵۰ سال در طول زندگیشان، یکبار شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می کنند. پوکی استخوان می تواند بر روی استقلال و سلامتی فرد تاثیر بگذارد، بطوریکه حتی ساده ترین فعالیتها می تواند فرد را در معرض شکستگی قرار دهد.

یک خانم طی شش سال اول بعد از یائسگی ممکن است یک سوم توده استخوانی در ناحیه ستون مهره ها را از دست بدهد .

بعضی آمار گیری ها نشان داده در بین زنان بالای ۵۰ سال از هر ۱۰ نفر ، ۷ نفر کاهش توده استخوانی شدید یا متوسط دارند.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان