آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پروتز زیبایی

طراحی و ساخت پروتزهای زیبائی شامل :انگشتها – دست – پا – گوش وسینه و… مطابق با شکل و رنگ اندام مقابل .

 در مرکز توانبخشی امید توانایی و تجربه ساخت پروتزهای مختلف از جمله پروتز گوش ، پروتز چشم، پروتز انگشت ، پروتز سینه و قطع عضو زیر زانو، قطع عضو بالای زانو و قطع عضو اندام فوقانی را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره 09025804413 تماس حاصل نمایید.

پروتز های قطع  پا( Partial foot and forefoot Prostheses )

این پروتزها در سطوح مختلف قطع پا به کار می روند و استفاده ازآنها علاوه بر بازگرداندن  زیبایی ظاهری پا  با افزایش سطح ساپورت باعث تعادل بیشتر  و راحتی راه رفتن می گردد همچنین در صورتی که استمپ مستعد زخم و آسیب باشد با ایجاد پوششی نرم از پوست  استمپ محافظت می کنند . این پروتزها معمولا در قطع شست و سایر انگشتان پا و قطع از سطح متاتارسها و قطع از سطح پاشنه استفاده می شود.

جنس : سیلیکون و فیلر های داخلی تعلیق این پروتز ها به صورت ساکشن و یا استفاده از چسب های مدیکال است

ResizedImage214182 cosmetic1

 

پروتزهای قطع دست ( Partial Hand and Finger Prostheses )

پروتز های پارشیال دست  در سطوح مختلف قطع دست به کار می روند. این پروتز ها بر اساس قالب فرد مشابه فرم و رنگ سمت سالم فرد ساخته می شود  و تا حد امکان زیبایی ظاهری دست را بازمی گردانند.از مزایای آنها می توان به  افزایش اعتماد به نفس در بیمار وامکان شرکت در فعالیت های اجتماعی , افزایش سطح ساپورت و امکان گرفتن اشیا با اطمینان بیشتر و  همچنین در صورتی که استمپ مستعد زخم و آسیب باشد پروتز با ایجاد پوششی نرم از پوست  استمپ محافظت می کند . این پروتز ها معمولا در قطع شست و سایر انگشتان  ,قطع از سطح متاکارپها و قطع از سطح مچ یا قطع  زیر آرنج بلند  استفاده می شود.

جنس : سیلیکون و فیلر های داخلی تعلیق این پروتزها به صورت ساکشن یا استفاده از چسب های مدیکال است .این پروتز ها در حالت قطع چند انگشت به صورت دستکشی و در غیر این صورت به صورت تک انگشت با تعلیق سا کشنی  استفاده می شود.

پروتز گوش

این پروتز ها از جنس سیلیکون هستند و بر اساس شکل و رنگ گوش سالم ساخته می شوند. تعلیق پروتز های گوش با چسب های مدیکال است

ResizedImage292217 cosmetic5

 پروتز های سینه  در ماستکتومی استفاده می شود . استفاده از این پروتز ها علاوه بر ایجاد ظاهر متناسب به علت وزنی که دارد از اسکولیوز و کمردرد بیمار مانع می شود .این پروتز ها از جنس سیلیکون هستند و پس از قرار گیری در پوشش های محافظ در سوتین بیمار قرار می گیرد . معمولا استفاده از آنها پس از بهبودی بخیه های بیمار توصیه می گردد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره تلفنیمشاوره رایگان