دست میوالکتریک با مچ خم شونده

اندامهای مصنوعی اندام فوقانی

پروتز دست

انواع الکتریکی مثل میو الکتریک توسط باتری و موتور الکتریکی کار می‌کنند مثلاً در یک دست میوالکتریک انقباض عضلات ساعد دستور لازم را جهت باز یا بسته شدن دست به دست مصنوعی منتقل می کند.

هرچه اندام مصنوعی پیشرفته‌تر و یا پیچیده تر باشد لزوماً به این معنی نیست که آن اندام بهتر است. بلکه استفاده از هرنوع اندام دارای معایب و مزایای خاص خود است. برای تصمیم گیری در مورد نوع وسیله بکار رفته باید موارد مختلفی را در نظر گرفت.

از جملة موارد قابل توجه میتوان به سطح قطع عضو، مدت زمان سپر ی ‌شده از قطع عضو، کاربرد مورد نظر از اندام مصنوعی، قیمت وسیله و وجود امکانات لازم برای تعمیر اندام مصنوعی اشاره کرد. بطور کلی سیستم هائی که با قدرت بدن کار می‌کنند سبک‌تر می باشند و دیرتر خراب می‌شوند. اما برای بکار انداختن آنها باید عضلات را فعال نمود. وسایل میوالکتریک زیبائی بیشتری داشته و احتیاج به استفاده از عضلات  دیگر را ندارند اما سنگین بوده و گران قیمت می‌باشند و نیاز به تعمیرکار ماهر دارند.

دست مصنوعی برای قطع زیر آرنج

این نوع قطع عضو بیشترین آمار را در ناحیه اندام فوقانی به خود اختصاص می دهد. در پروتز ساخته شده در این سطح از قطع عضو معمولا نوع فعالیت فرد و نیاز او به استفاده از پروتزدست در نظر گرفته می شود.
این نوع پروتزها ممکن است زیبایی یا عملکردی باشند که در نوع عملکردی امروزه بیشتر از نوع مایوالکتریک و مکانیکی بسته به شرایط بیمار مانند شرایط فیزیکی و اقتصادی ساخته می شود.
پنجه این نوع پروتز نیز با استفاده از نیروی محرکه ایجاد شده از طریق بانداژ در نوع مکانیکی و به جریان افتادن سوئیچ های الکترومکانیکی در نوع مایوالکتریک فعالیت می کنند.
برای حفظ شکل ظاهری پس از اتمام کار بر روی پروتز دست زیبایی از جنس سیلیکون یا لاتکس که از نظر رنگ مشابه سمت مقابل است کشیدن می شود.

مرکز توانبخشی امید توانایی و تجربه ساخت پروتزهای مختلف از جمله پروتز گوش ، پروتز چشم، پروتز انگشت ،  قطع عضو زیر زانو، قطع عضو بالای زانو و قطع عضو اندام فوقانی را دارد  .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو