ورزش درمانی درد شانه

post_image

در برخی از نقاط بدن، بالشتکهای کوچکی پر از مایع در مجاورت تاندونها قرار دارند که از ساییده شدن و آسیب دیدگی آنها جلوگیری می کنند.

یکی از این نقاط شانه است. بالشتکی که در شانه قرار دارد، میتواند به دنبال حرکات مکرر دچار التهاب شود. این اتفاق بیشتر در ورزشهایی که فرد مجبور است بارها دست خود را بالای سر ببرد مانند شنا، تنیس و پرتاب وزنه دیده میشود.

بعلاوه شغلهایی مانند نقاشی ساختمان و چوببری نیز زمینه را برای این مشکل فراهم میکند. علائم این بیماری شامل درد در قسمت قدامی ـ خارجی شانه و درد شانه هنگام بالا آوردن بازو میشود.
همچنین ممکن است قسمت خارجی شانه شما متورم و گرمتر از حالت طبیعی باشد.

نرمش در درمان درد شانه

حرکات ورزشی وجود دارند که می توانند برای کاهش درد و التهاب شانه مفید باشند. برای مثال، اگر شانه درد دارید می توانید حرکات زیر را انجام دهید و درد آنرا تسکین دهید:

حرکت اول

در جای خود بایستید و شانههای خود را برای ۵ ثانیه بالا بیاورید. سپس شانهها را به عقب برده و کتفهای خود را برای مدت ۵ ثانیه به یکدیگر بفشارید. بعد از آن شانهها را به سمت پایین بیاورید و در حالت استراحت قرار دهید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

حرکت دوم

در حالت ایستاده یک قطعه چوب را با ۲ دست در مقابل خود نگهدارید، طوری که کف دستهای شما رو به زمین باشد. دستهای خود را بدون آن که از آرنج خم کنید به بالای سر برده و بکشید. ۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید و سپس به حالت اول برگردید. این حرکت را نیز ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

منبع: نودهشتیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *