آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش درد کتف

100946340573

در صورتی که پزشک شما را به فیزیوتراپ ارجاع داد، فیزیوتراپ باید به شما در مورد روش درمانی که استفاده می کند و میزان کارایی آن توضیح دهد.

روش های درمان شانه درد با فیزیوتراپی از قرار زیر هستند:

ماساژ- در این روش فیزیوتراپ با استفاده از دست های خود شانه شما را مالش می دهد.
لیزردرمانی- در این روش از انرژی لیزرها برای تحریک سیستم عصبی و کاهش شانه درد استفاده می شود.
روش تحریک الکتریکی اعصاب ( TENS)
TENS نوعی فیزیوتراپی است که در آن پدهای الکتریکی کوچکی ( الکترودها) به پوست روی شانه می چسبند. دستگاه TENS پالس های برق را از طریق الکترودها عرضه می کند که انتهای عصب را بی حس و درد شما را کنترل می کند.

درکنار این روش های درمانی، فیزیوتراپ همچنین نرمش های شانه مخصوص نیازهای شما را توصیه می کند. برای مثال، در صورتی که دچار بی ثباتی شانه شده باشید، نرمش هایی به شما ارائه می شود که با استفاده از آنها شانه خود را تقویت کنید.

حرکات ورزشی زیر در بهبود درد کتف و شانه می توانند به شما کمک کنند.شما از همین حالا قادر به انجام این حرکات ورزشی هستید .ورزش درد کتف زیر ساده و بدون هزینه می باشند و می توانید به طور روتین در حین استراحت و یا هنگام کار آنها را انجام دهید.

– کشش عضلات سینه ای

مقابل دیوار بایستید و دستانتان را روی دیوار و کمی بالاتر از سطح سر قرار دهید . به آرامی و تا زمانی که احساس کشش در سر شانه تان کنید به جلو متمایل شوید . 30-15 ثانیه مکث کنید . این ورزش را 3 بار تکرار کنید .

– کشش عضلات سینه ای

روی صندلی بنشینید و دستان را پشت سر بگیرید . به آرامی به سمت عقب خم شوید و نگاهتان رو به سقف باشد . این حرکت را 10 بار تکرار کنید . سعی کنید این ورزش درد کتف را چند بار در طول روز انجام دهید .

– کشش تنه

بالا بردن دست با حمایت دیوار  : پشت به دیوار بایستید و یا بنشینید . دستا نتان را روی دیوار قرار دهید به طوری که مچ و آرنج روی دیوار باشد .به آرامی دستان خود را بالا ببرید توجه شود دستانتان چسبیده به دیوار حفظ شود . این ورزش درد کتف را در 3 ست 10 تایی انجام دهید .

به هم فشردن 2 کتف : در حال نشسته یا ایستاده دستانتان را در راستای بدن حفظ کنید . دو کتف را به هم بفشارید و 5 ثانیه مکث کنید . این ورزش را در 3 ست10 تایی انجام دهید .

به هم فشردن کتف با بالا بردن دستها در حالت خوابیده به شکم : رو به شکم روی یک سطح محکم و صاف بخوابید .یک بالش را زیر سینه خود قرار دهید دستهای خود را باز کنید و در طرفین بدن خود قرار دهید ، انگشت شست رو به بالا باشد.به آرامی دستان خود را بلند کنید به طوری که کتفتان به سمت هم فشرده شود ، سپس به آرامی پایین آورید . این ورزش درد کتف را در3 ست 15 تایی انجام دهید . برای پیشرفت و مشکل ساختن حرکت می توانید در دستتان از وسایلی مثل وزنه سبک ، قوطی و…. استفاده کنید .

فشار دو کتف : روی زمین بنشینید و پاها را به جلو دراز کنید و عضلات ران را با دست بگیرید .سر و گردن را به طرف ناف و جلو خم کنید و تا 15 بشمارید .

برای کشش شانه و سمت راست : دست راست را بالا و موازی سطح قرار داده و سپس به سمت چپ بچرخید  15 ثانیه مکث کنید این ورزش درد کتف را 3 بار تکرار کنید .

این ورزش را برای سمت چپ نیز تکرار کنید .

– حرکت کششی سر شانه

وسط یک طناب الاستیکی را به یک تکیه گاه ببندید و دو سر آن را در دست بگیرید .بازوهایتان باید هم سطح شانه و موازی سطح باشد و به آرنج ها زاویه 90 درجه بدهید . طناب را به عقب بکشید به طوری که دو کتف کمی خم شوند .

 این ورزش درد کتف را در 3 ست10 تایی انجام دهید .

برای مطالعه ” شانه درد و درمان آن ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان