آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

معرفی کلینیک توانبخشی عصبی

کلینیک تخصصی توانبخشی عصبی

امروزه توانبخشی جایگاه ویژه ای در درمان بیماری های نورولوژیک (عصبی) از جمله M.S، سکته مغزی، گیلن باره، پارکینسون، ضربه مغزی دارد.
از مهم ترین مشکلاتی که این بیماران با آن روبرو هستند، اسپاستیسیته، کانتراکچر، لرزش، فقدان حس، مشکلات تعادلی، اختلالات راه رفتن، ضعف عضلانی و کاهش تحمل عضلانی و همچنین اشکال در حرکات ظریف دستی می باشد. بنابراین فراهم نمودن یک برنامه توانبخشی منسجم و سازمان یافته برای این بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا به کمک آن از پتانسیل بیمار استفاده کرده و عوارض بیماری را کاهش و عملکرد و مهارت را افزایش داد تا در نهایت بیمار بتواند به حداکثر استقلال فردی دست یابد و از حجم مشکلات تحمیلی به اطرافیان بیمار کاسته شود. مرکز توانبخشی عصبی امید با هدف درمان مشکلات حسی و حرکتی این بیماران و به حداکثر رسانیدن استقلال عملکردی آنها با رویکردی چند تخصصی (Multidisciplinary) از متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی و فیزیوتراپی بهره می گیرد.

این مرکز برآن است تا با استفاده از شیوه های نوین درمانی و دستگاه های پیشرفته به ارزیابی و رفع مشکلات این بیمارن بپردازد.

از آنجا که برای حصول به موفقیت هرچه بیشتر، ارتباط صمیمانه و تنگاتنگ با پزشک ارجاع دهنده اهمیت ویژه ای دارد، گزارش های دوره ای از پروسه درمان در اختیار پزشک ارجاع دهنده قرار خواهد گرفت.

 

مشاوره رایگانمشاوره رایگان