آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ماساژ

massage b

ماساژ یکی از روش‌های محبوب برای آرامش دست یافتن و نرمش ماهیچه‌ها است. این روش در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته و در حال ارتقاء است. ماساژ به عنوان یکی از روش‌های مهم در حوزه سلامتی انسان‌ها شناخته می‌شود.

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که با سلیقه و نیازهای مختلف افراد هماهنگ است. در این مقاله، چند نوع مختلف از ماساژ را برای شما معرفی می‌کنیم که هر فردی، از جوانان تا بزرگسالان، می‌توانند از آنها بهره ببرند. این انواع ماساژ می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین نتیجه را برای نرمش ماهیچه‌ها و آرامش بدن خود بدست آورید.

انواع ماساژ بدن

ماساژهای ملایم

ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. مقدار بسیار کمی فشار در این نوع ماساژ وجود دارد.

فواید ماساژ ملایم

در اثر ماساژ ملایم کل بدن به آرامش دست پیدا می کند و ذهن شما نیز در حالت مناسبی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده کردید این ماساژ باعث می شود که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد.

اگر شما در محیطی زندگی می کنید که دائما تحت فشار قرار دارید ماساژ ملایم بهترین راه برای تمدد اعصاب و بدست آوردن آرامش است. ماساژ ملایم باعث می شود که باتری بدن شما مجددا شارژ شود و نگرانی هایتان را برای مدتی بدست فراموشی بسپارید.

ماساژ اِسالِن

نوع ماساژ اِسالِن ماهیچه ها را منبسط کرده و گردش خون را به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می نماید. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد.

فواید ماساژ اِسالِن

علاوه بر اینکه ماساژ اِسالِن عضلات و سیستم عصبی را برای شما به همراه دارد، غدد لنفاوی و رگ های خونی را هم وادار می کند که تکسین بیشتری دفع کنند و همچنین قابلیت ارتجاعی بافت ها را نیز افزایش می دهد.

اگر شما در دنیای سرعت زندگی می کنید و نمی توانید برای بدن خود آنطور که باید و شاید اهمیت قائل شوید ماساژ اِسالِن تنها کاری است که می تواند جوانی و شادابی را تضمین کند.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی به “یوگا برای افراد تنبل” تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. ماساژ تایلندی را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.

فواید ماساژ تایلندی

متخصصان به این نوع ماساژ تایلندی اعتقاد دارند که انجام تمرینات ماساژ تایلندی می‌تواند باعث حذف خشکی از بدن شود و سطح انرژی بدن را به حالت طبیعی برگرداند. این نوع ماساژ می‌تواند انعطاف‌پذیری بدن را افزایش داده و سلامتی انواع مختلف نقاط بدن را تضمین کند. افرادی که بیشتر وقت خود را در حال نشستن در پشت میز می‌گذرانند، به طور خاص به انجام ماساژ تایلندی توصیه می‌شود.

ماساژ وَتسو

در ماساژ وَتسو فرد مورد نظر در داخل آب گرم دراز می کشد و سپس قسمت های مشخصی از بدن او مورد ماساژ قرار می گیرد. به دلیل اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می شود ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.

فواید ماساژ وَتسو

ماساژ وَتسو باعث می شود ،زمانی که در آب شناور هستید بیشتر بر روی تنفس خود تمرکز می کنید و به همین دلیل نفس های عمیق کشیده و به آرامش بیشتری دست پیدا می کنید.

اگر می خواهید زمانیکه در آب شناور هستید به آرامش کامل دست پیدا کنید، ماساژ وَتسو بهترین انتخاب است.

ماساژ استخوانی

بر اساس درمان از طریق مالش ماهیچه ها و استخوان ها ماساژ استخوانی شما را از شر فشار و استرس ذهنی و ماهیچه ای خلاص می کند. ماساژ استخوانی بدن را متعادل می کند، درد و استرس را از شما دور نگه می دارد.

فواید ماساژ استخوانی

ماساژ استخوانی هشیاری درونی شما را افزایش می دهد و سبب می شود شما مشکلات و ناراحتی هایتان را درمان کنید.

ماساژ استخوانی از سایر ماساژ هایی که ذکر شده تاثیر بیشتری داشته و اثر ماساژ استخوانی برای مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی می ماند. همچنین ماساژ استخوانی سلامتی روحی و روانی را نیز به همراه دارد.

ماساژ درمانی

امروزه ماساژ درمانی به لحاظ نقش مهمی که در سلامت انسان ها دارد، در کشورهای مختلف دنیا پذیرفته شده وبه لحاظ توسعه و ارتقا سلامت و تاثیر ماساژ درمانی برای آرام بخشی عمیق، همراه با سادگی و ایمن بودن آن از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی باعث رفع خستگی و استرس و ایجادآرامش و سبکی جسم و ریلکسیشن و تمدداعصاب و سرعت بخشیدن به جریان خون و سالم سازی بدن و همچنین ماساژ درمانی به پیشگیری از بسیاری بیماریهاو تناسب اندام ،رفع کوفتگی و گرفتکی عضلات و … کمک می کند .

تأثیرات فیزیولوژیکی ماساژ درمانی

اثر ماساژ درمانی بر پوست

ماساژ درمانی در پوست باعث بهترشدن گردش خون و نیز باز شدن مجاری غدد چربی و عروقی شده که این امر در نتیجه کنده شدن بخش قشری پوست صورت می گیرد همچنین ماساژ درمانی سبب بهبود تنفس پوستی و عملکرد تراوش آن می شود، پوست گرم شده و به همین سبب خاصیت الاستیکی و ارتجاعی پوست افزایش یافته و در نتیجه ماساژ درمانی باعث کاهش درد ناشی از کشیدگی پوست هم شده و نهایتا” اینکه ماساژ درمانی کمک به دفع سریعتر مواد زاید متابولیکی و از بین رفتن چسبندگیهای مزمن می شود.

اثر ماساژ درمانی بر سیستم گردش خون

ماساژ درمانی باعث کمک به برگشت خون و لنف از اندامها و عضلات به قلب می‌شود. برای دستیابی به این هدف، جهت ماساژ باید از اندام‌ها به سمت مرکز بدن یا قلب باشد. در حین انجام ماساژ، با اعمال فشار بر روی مویرگها و عروق خونی، برگشت مواد و خون از عضلات به سمت قلب تسهیل می‌شود و این فشار باعث جلوگیری از توقف مواد زاید همراه با خون و لنف می‌شود.

همچنین، ماساژ درمانی به دلیل فشاری که بر روی بافت‌ها وارد می‌شود، باعث اتساع مویرگها به صورت رفلکسی می‌شود و مقدار خونی که بین بافت‌ها مبادله می‌شود افزایش می‌یابد.

اثر ماساژ درمانی بر عضلات و مفاصل

ماساژ درمانی باعث بهبود خاصیت ارتجاعی تارهای عضلانی شده، به انقباض عضله کمک می کند و کاهش آتروفی عضلات را بهمراه دارد و ماساژ درمانی باعث افزایش مقدار اکسیژن موجود در عضله شده، همچنین موجب بهبود جریان اکسیداسیون و احیاء و نیز بهبود عملکرد جذب مواد غذایی در فیبرهای عضلانی می شود و نیز ماساژ درمانی موجب تجدید قوای تحلیل رفته ناشی از خستگی عضلات می شود. در مجموع ماساژ درمانی در بدست آوردن توان از دست رفته عضلات خسته کمک مؤثری می کند و عضلات را به حالت استراحت بر می گرداند.

ماساژ درمانی باعث بهبود جریان گردش خون مفاصل و بافتهای اطراف آنها شده و همچنین ماساژ درمانی موجب تسریع در جذب تراوشات مفصلی (مایع سینویال) گردیده و تقویت کپسول مفصلی و لیگامنتهای مفاصل و نیز بهبود تحرک مفاصل را به همراه دارد.

اثر ماساژ درمانی بر روی درد

شاید یکی از پرکاربردترین فواید ماساژ درمانی کاهش درد باشد چون ماساژ از یکطرف با بر طرف نمودن مواد زاید در بافتها موجب کاهش درد و ناراحتی می شود (یعنی در اثر افزایش گردش خون عوارضی مانند کوفتگی عضله را کاهش می دهد) وازطرف دیگر ماساژ درمانی باعث بالا رفتن آستانه درد گیرنده های عصبی می شود زیرا چنانچه حرکات ماساژ درمانی را بصورت ملایم شروع کنیم و بتدریج بر شدت حرکات آن اضافه نماییم امکان دارد در نتیجه عمل ماساژ درمانی ، حساسیت گیرنده های درد کاهش یابد و آستانه درد بالا رود.

تأثیرات روحی ماساژ

با توجه به وجود استرسها و هیجانهای ناشی از زندگی روزمره که یک امر طبیعی به شمار می آید، عضلات خسته و سفت می شوند و قرار گرفتن درمحلی ساکت و آرام ودراز کشیدن بر روی تخت راحت و برخورد ملایم و آرام ماساژ، همگی باعث ایجاد آرامش در فرد می شوند. همچنین چنانچه درد و ناراحتی فرد متعاقب حرکات ماساژ بر طرف گردد تأثیر بسیار مهمی از نظر روحی و روانی بجای می گذارد.

برای مطالعه ” بهترین مرکز ماساژ در تهران ” کلیک کنید .

مشاوره رایگانمشاوره رایگان