آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ماساژ درمانی کمر درد و دیسک کمر

امروزه آدمی درگیر استرس زیاد و فشار های عصبی کار های روزانه خود است .  زیرا در این حین وجود یک را موثر در بهبود این وضعیت می تواند ثمر بخش باشد . شما می توانید با استفاده از ماساژ های عضلانی پشت به دوستان و همکاران و حتی شریک زندگی خود زندگی تازه ای ببخشید . یکی از بهترین راه های کم کردن استرس ماساژ پشت می باشد . زیرا با وجود زندگی ماشینی  و عدم تحرک عضلات بدن منجر به ایجاد استر و فشار های عصبی می شود که وجود یک راه کار موثر در این زمینه می تواند بخشی از این مشکلات را بر طرف کند . وجود درد های عضلانی و گرفتگی آن ها شایع ترین مشکلات عمومی بین افراد است که این امراض را می توانیم از طریق ماساژ پشت می توان آسوده تر کنید . ماساژ ویژگی های خوبی دارد که عبارتند از افزایش هوشیاری بدن و بهبود گردش خون و تسهیل در تخلیه لنفاوی از سموم می باشد .

روش های ماساژ پشت

 • ابتدا شخصی را که می خواهید ماساژ دهید آن را به روی شکم بخوابانید و آن را روی یک سطح سفت قرار دهید اما مراقب باشید که فرد در آن مکان راحت باشد و شما بتوانید به راحتی به تمام قسمت های پشتی بدن دسترسی داشته باشید .
 • سعی کنید هنگام شروع ماساژ دمای دست شما پایین تر از دمای بدن شخص مورد نظر نباشد تا او را اذیت نکنید . برای گرم کردن دست خود می توانید آن را روی یک وسیله داغ گرم کنید یا اینکه چند دقیقه آن را به هم بمالید.
 • سعی کنید در کنار آن بایستید و یا اینکه کنار آن زانو بزنید.
 • ابتدا باید بدن را گرم کنیم برای این کار باید انگشتان شصت دو دست خود را در دو طرف ستون  فقرات قرار دهید و به آرامی فشار دهید و همزمان دستان خود را در طول ستون فقرات حرکت دهید و از پاین کمر تا بالای گردن این کار را به صورت ممتد انجام داده . در این روش فرد به آرامش فوق العاده ای می رسد .
 • حال نوبت آن رسیده که با روغن ماساژ و با کف دست پشت فرد مورد نظر لمس کنید و دست خود را در طول پشت بلغزانید از گردن شروع کنید تا به پایین کمر و باسن ها برسید و با فشار متناسب به جثه این کار را با فشاره متناسب انجام دهید. و در زمان انجام این کار سعی کنید تماس دستان خود را با بدن قطع نکنید.
 • این کار را روی گردن انجام دهید در دو سمت گردن و کتف  را تا جایی که موها رشد کرده اند ماساژ دهید.
 • دستان خود را به صورت چرخشی حرکت دهید و از کمر به طرف شانه ها حرکت کنید و سعی کنید به قسمت بیرونی حرکت کنید
 • ماهیچه ها و عضلات نرم پشت شانه ها و گردن و مابین آنها را ماساژ دهید و همچنان  به قسمت پایین فشار داده و حرکت کنید تا میانه پشت را خوب ماساژ دهید و تا قسمت پایین کمر امتداد دهید و باسن را هم خوب ماساژ دهید تا این عضلات و ماهیچه های سفت و محکم را کمی شل و آزاد کنید.
 • در قسمت هایی که کمی محکم و  سفت تر هستند و به اصطلاح معنی به آنها نات می گویند باید با انگشتان شصت یا سایر انگشتان فشار وارد کنید
 • سعی کنید  با نوک انگشتان خود آهسته طرفین ستون فقرات را به صورت چرخشی و در حهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این عمل را برای شانه ها و کتف هم انجام دهید.
 • خب در آخر با کف دستان خود پشت فرد را به صورت چرخشی ماساژ داده و این کار را با هر دو دست انجام دهید و تمام تلاش و سعی شما این باشد که به گردش خون کمک کنید برای این منظور باید به آرامی و با حوصله  و با فشار مناسب ماساژ را انجام دهید به طوری که قصد دارید  خون یک بخش را تخلیه و به ناحیه دیگر انتقال کنید که اگر این کار را به درستی انجام داده و تمام قوانین را رعایت کنید احساس آرامش خاصی به فرد بخشیده و رفع خستگی کاملی از بدن وی به عمل آمده و سلامتی تضمین شده در پایان ماساژ به فرد داده اید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان