آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ماساژ درمانی و کاهش دردهای اسکلتی عضلانی

افراد عادی جامعه در حالی که تحرک لازم را ندارند به انجام فعالیت‌های سنگین و متناوب روی می‌آورند که همین مسئله آنها را دچار گرفتگی عضوی از بدن می‌کند.  ماساژ درمانی یکی از روشهایی است که می تواند در رفع گرفتگی های عضلانی نقش داشته باشد

هرگونه درد مفصلی یا عضلانی در صورتی که علت آن شناسایی شده باشد، سندرم خستگی مزمن عضلانی، کشیدگی‌های ساده عضلانی – رباطی، اضطراب، انواع آرتروزها، رماتیسم مفصلی و استئوآرتریت‌ها در صورتی که در مرحله حاد نباشند از ماساژدرمانی بهره می برند.

علاوه بر این ماساژ در بهبود سندرم تونل کارپال یا بیماری تونل مچ دست، کمردرد، مشکلات گردش خونی، افسردگی، بی خوابی، اختلالات گوارشی مثل اسپاسم روده بزرگ، یبوست واسهال، سردرد بویژه سردرد ناشی از اسپاسم و تنش عضلانی، اختلالات سیستم ایمنی، دردهای سرطانی، کاهش دامنه حرکات مفصلی، سینوزیت، استرس، اختلال مفصل آرواره‌ای – گیجگاهی و آسیب‌های ورزشی میز موثر است.

افراد عادی جامعه به دلیل عدم تحرک لازم به دلیل انجام تمرینات سنگین و متناوب دچار گرفتگی عضوی از بدن می‌شوند. البته استرس‌های روحی و روانی هم به نوعی در ایجاد «اسپاسم» نقش دارند که ماساژدرمانی تأثیر مطلوبی در برطرف کردن این مشکل خواهد داشت.

همچنین آسیب‌دیدگی‌های جزئی که منجر به کبودی و یا شکستگی نشود و یا همان ضرب‌دیدگی، در بین افراد عادی و ورزشکاران به تناوب دیده می‌شود که شناخت نقاط مورد نظر از سوی فیزیوتراپ ها و استفاده از تکنیک‌های لازم جهت کم کردن و یا برطرف کردن ناراحتی‌های جزئی می‌تواند باعث کاهش خطرات احتمالی شود .

معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می‌گذارند. زمانی که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد، تجمع مواد زائد از جمله اسیدلاکتیک می‌تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.

البته در برخی موارد ماساژ توصیه نمی شود. در بعضی شرایط استفاده از ماساژ بویژه برای ورزشکاران به جای آنکه مفید واقع شود اثرات سوء روی بدن می‌گذارد. در مواردی چون بالاتر بودن دمای بدن از ۳۷٫۷ درجه سانتی‌گراد، هنگام بروز عوارض و آسیب‌هایی چون تورم شدید، التهاب مفاصل، سوختگی، زخم‌های باز، کشیدگی عضلانی، پارگی لیگامنت، کوفتگی، سرمازدگی و سوختگی، بیماری‌های عروق خونی مانند واریس سیاهرگی، التهاب سیاهرگی و ترمبوز یا تشکیل لخته در عروق خونی و بیماری‌های عفونی پوست نباید از ماساژ درمانی استفاده کرد.

منبع: شفقنا

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان