آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

لیفت صورت

بهترین بیمار برای انجام لیفت صورت مرد و یا زنی است كه پوست ناحیه صورت و گردن وی شل شده، ولی پوست او كماكان خاصیت الاستیسیته دارد و ساختمان استخوانی اش نیز قوی است. بسیاری از این بیماران در سنین پنجاه تا شصت سالگی هستند ولی این عمل را می توان در سنین هفتاد تا هشتاد سالگی نیز انجام داد. کشیدن پوست صورت سبب می شود تا شما جوانتر به نظر برسید ولی نباید چهره شما را كاملا عوض نماید. یکی از روش های درمانی نیز لیفت صورت با نخ است. در ادامه به بررسی بقیه روش های لیفت می پردازیم .

ar4-3290

لیفت MACS

لیفت كلاسیك صورت فقط شامل جدا كردن پوست از نسوج زیرین و كشیدن آن بود. امروزه این روش با استفاده از بخیه های مخصوص درونی تغییر یافته است. در این روش می توان با انحام جراحی لیفت صورت محدود تر، بیشترین و بهترین نتایج را به دست اورد. این روش از لیفت صورت برای بیماران جوانتری كه مایل به انجام جراحی های بزرگتر و پیچیده تر نیستند مناسب تر است.

لیفت كلاسیك صورت

این روش در واقع روش اولیه لیفت صورت است كه در آن فقط پوست بلند شده كشیده می شود. این عمل اثر طولانی مدت قابل قبولی ندارد و معمولا در بیماران مسن تر به كار می رود.

لیفت SMAS

روشن است كه جهت حصول نتیجه بهتر لازم است تا لیفت عمیق تری صورت پذیرد و برای این كار باید لیفت را در ناحیه گردن بر روی عضله و در ناحیه صورت بر روی فاسیا انجام داد. به این روش لیفت SMAS می گویند. امروزه می توان به كمك این روش ناحیه میانی صورت را نیز در لیفت صورت گنجاند و نتایج بسیار بهتری به دست اورد.

لیفت اندوسكوپیك

با استفاده از اندوسكوپ این امكان وجود دارد كه با برشهای كوچك پیشانی و ابروها را بالا كشید. در واقع این روش كه در ان برش پوستی بلند وجود ندارد به لیفت نسل سوم وچهارم معروف است.

ليفت صورت به روش جراحي

هرچند انجام روش‌هاي غيرجراحي بالا در سنين پايين‌تر و افتادگي خفيف صورت و پيشاني نتايج مطلوبي به همراه داشته اما هنوز عمل‌هاي جراحي ليفتينگ صورت و پيشاني از جايگاه ويژه‌اي در افتادگي‌هاي شديدتر پوست صورت برخوردار است، به‌ويژه در سنين بالاي 45سال افتادگي منحصر به پوست نيست بلكه چربي زيرپوست و لايه عضلات سطحي صورت نيز افت كرده و منجر به خطوط عميق خنده و آويزان شدن چربي‌هاي زيرفك و چانه مي‌شود. طي عمل جراحي midface lift با برش ظريف ناحيه كنار گوش، پوست صورت در نواحي گونه، اطراف لب و فك تحتاني و قسمت بالاي گردن آزاد شده،‌ سپس لايه عضلات سطحي كشيده و به نقطه بالاتري فيكس مي‌شود و درنهايت پوست اضافي برداشته مي‌شود.

ویزیت اولیه

در ویزیت اولیه توسط جراح پلاستیک، ممکن است از شما خواسته شود، در حالی که مقابل آینه ایستاده‌اید دقیقاً خواسته خود را بیان کنید.
باید صریحاً در مورد هر آنچه که در چهره‌تان شما را آزار می‌دهد، صحبت کنید، این کار به درک بهتر جراح پلاستیک از انتظارات شما کمک می‌کند.
در ارزیابی اولیه، جراح پلاستیک، ضخامت، قوام و انعطاف پوست فرد، شدت چروک‌های صورت و سایر عوامل موثر در عمل لیفتینگ را می‌سنجد و ممکن است در مورد انجام جراحی‌های دیگر همراه با عمل لیفتینگ با شما صحبت کند.
از عمل‌هایی که بنا به درخواست مددجو همراه با لیفتینگ صورت انجام می‌شود، شامل بالا بردن ابرو و جراحی زیبایی پلک، اصلاح چانه و جراحی بینی است.

عوارض

۱ – پاره‌ای از عوارض مربوط به بیهوشی و… می‌باشد که در هر عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد.
۲ – هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) بیشتر در افراد سیگاری، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می‌شود.هماتوم‌های بزرگ باید بلافاصله توسط عمل جراحی از بین بروند.
۳ – ریزش مو در اثر کاهش خونرسانی به فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد می‌کنند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مشاوره رایگانمشاوره رایگان