بهترین بیمار برای انجام لیفت صورت مرد و یا زنی است که پوست ناحیه صورت و گردن وی شل شده، ولی پوست او کماکان خاصیت الاستیسیته دارد و ساختمان استخوانی اش نیز قوی است. بسیاری از این بیماران در سنین پنجاه تا شصت سالگی هستند ولی این عمل را می توان در سنین هفتاد تا هشتاد سالگی نیز انجام داد. کشیدن پوست صورت سبب می شود تا شما جوانتر به نظر برسید ولی نباید چهره شما را کاملا عوض نماید. یکی از روش های درمانی نیز لیفت صورت با نخ است. در ادامه به بررسی بقیه روش های لیفت می پردازیم .

ar4-3290

لیفت MACS

لیفت کلاسیک صورت فقط شامل جدا کردن پوست از نسوج زیرین و کشیدن آن بود. امروزه این روش با استفاده از بخیه های مخصوص درونی تغییر یافته است. در این روش می توان با انحام جراحی لیفت صورت محدود تر، بیشترین و بهترین نتایج را به دست اورد. این روش از لیفت صورت برای بیماران جوانتری که مایل به انجام جراحی های بزرگتر و پیچیده تر نیستند مناسب تر است.

لیفت کلاسیک صورت

این روش در واقع روش اولیه لیفت صورت است که در آن فقط پوست بلند شده کشیده می شود. این عمل اثر طولانی مدت قابل قبولی ندارد و معمولا در بیماران مسن تر به کار می رود.

لیفت SMAS

روشن است که جهت حصول نتیجه بهتر لازم است تا لیفت عمیق تری صورت پذیرد و برای این کار باید لیفت را در ناحیه گردن بر روی عضله و در ناحیه صورت بر روی فاسیا انجام داد. به این روش لیفت SMAS می گویند. امروزه می توان به کمک این روش ناحیه میانی صورت را نیز در لیفت صورت گنجاند و نتایج بسیار بهتری به دست اورد.

لیفت اندوسکوپیک

با استفاده از اندوسکوپ این امکان وجود دارد که با برشهای کوچک پیشانی و ابروها را بالا کشید. در واقع این روش که در ان برش پوستی بلند وجود ندارد به لیفت نسل سوم وچهارم معروف است.

لیفت صورت به روش جراحی

هرچند انجام روش‌های غیرجراحی بالا در سنین پایین‌تر و افتادگی خفیف صورت و پیشانی نتایج مطلوبی به همراه داشته اما هنوز عمل‌های جراحی لیفتینگ صورت و پیشانی از جایگاه ویژه‌ای در افتادگی‌های شدیدتر پوست صورت برخوردار است، به‌ویژه در سنین بالای ۴۵سال افتادگی منحصر به پوست نیست بلکه چربی زیرپوست و لایه عضلات سطحی صورت نیز افت کرده و منجر به خطوط عمیق خنده و آویزان شدن چربی‌های زیرفک و چانه می‌شود. طی عمل جراحی midface lift با برش ظریف ناحیه کنار گوش، پوست صورت در نواحی گونه، اطراف لب و فک تحتانی و قسمت بالای گردن آزاد شده،‌ سپس لایه عضلات سطحی کشیده و به نقطه بالاتری فیکس می‌شود و درنهایت پوست اضافی برداشته می‌شود.

ویزیت اولیه

در ویزیت اولیه توسط جراح پلاستیک، ممکن است از شما خواسته شود، در حالی که مقابل آینه ایستاده‌اید دقیقاً خواسته خود را بیان کنید.
باید صریحاً در مورد هر آنچه که در چهره‌تان شما را آزار می‌دهد، صحبت کنید، این کار به درک بهتر جراح پلاستیک از انتظارات شما کمک می‌کند.
در ارزیابی اولیه، جراح پلاستیک، ضخامت، قوام و انعطاف پوست فرد، شدت چروک‌های صورت و سایر عوامل موثر در عمل لیفتینگ را می‌سنجد و ممکن است در مورد انجام جراحی‌های دیگر همراه با عمل لیفتینگ با شما صحبت کند.
از عمل‌هایی که بنا به درخواست مددجو همراه با لیفتینگ صورت انجام می‌شود، شامل بالا بردن ابرو و جراحی زیبایی پلک، اصلاح چانه و جراحی بینی است.

عوارض

۱ – پاره‌ای از عوارض مربوط به بیهوشی و… می‌باشد که در هر عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد.
۲ – هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) بیشتر در افراد سیگاری، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می‌شود.هماتوم‌های بزرگ باید بلافاصله توسط عمل جراحی از بین بروند.
۳ – ریزش مو در اثر کاهش خونرسانی به فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد می‌کنند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)