آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فیزیوتراپی کمر درد در تهران

اغلب ما بدون اينكه خودمان آگاه باشيم، در بسياري اوقات روز با بد نشستن و استفاده ناصحيح از ستون فقراتمان به تخريب و پيري زودرس آن دامن مي زنيم. بسياري از دردهاي کمر در اثر ناآگاهي از طرز استفاده صحيح از بدن بوجود مي‌آيند. براي درست نشستن، از يك صندلي مناسب بهره بگيريد. اين صندلي بايد توانائي تغيير ارتفاع را داشته و همچنين پشتي آن نيز بتواند قابل تنظيم باشد تا فشارهاي وارده بر ناحيه پشت را كاهش دهد. زانوهاي شما بايد همسطح مفصل لگنتان باشند. سعي كنيد صاف بنشينيد و از لميدن يا خم شدن بر روي ميز كار پرهيز نمائيد. در صورت نياز براي حمايت كمرتان از يك بالشتك كوچك و مناسب بهره بگيريد. حالا كه وضعيت سر و گردن را تنظيم كرديد، به پاهايتان توجه كنيد! كف پاها را صاف بر روي زمين بگذاريد ودر صورت لزوم از يك زير پائي مناسب استفاده كنيد، و هيچگاه پاها را بصورت ضربدري قرار نداده، و يا روي نوك پنجه نگه ‌نداريد. اين كار از وارد شدن فشارهاي بيش از حد بر مفاصل شما جلوگيري خواهد كرد. از جمع كردن پا زيرتنه خودداري كنيد. در صورتيكه با مونيتور كامپيوتر كار مي‌كنيد، حداقل فاصله‌ي 25-75 سانتيمتر را بين چشم و صفحه رعايت كنيد. براي اين كار رعايت فاصله‌اي معادل طول بازو كفايت مي‌كند. بالاي صفحه مونيتور در سطح چشم شما باشد، اين كار حتي مي‌تواند با استفاده از چند كتاب صورت گيرد.

هنگامیکه در مورد سلامتی صــحبت بـه میـان مـی آیـد بی تـردید وضــعیت صحیـح قرارگـیـری بـدن شـمـا هـنـگام فعالیتهای گوناگون در رأس فهرست عوامل مهم سلامتی قـرار خـواهد گـرفـت زیـرا بـه انـدازه تغذیه مناسب، ورزش، پـرهـیـز از مواد الکلی و مـخدر و سیگار در حفظ سلامتـی بـدن مؤثر می­باشد. وضـعـیت صحیح قرارگیری اندامها کمک مـی کند تا کـارهـایـتـان را بـا انـرژی بیـشتـر و اسـتـرس و خـستگی کمتر به انجام رسانید.امروزه تعداد زیادی از افراد ۶۴-۲۰ ساله از کمر دردهای مزمن و مداوم رنج میبرند و بسیاری از آنها اذعان دارند که درمان کمر درد بسیار مشکل است.

کمرناحیه بسیار پیچیده با منابع بالقوه درد زیادی است اگرچه به نظر میرسد عمل جراحی راه حل فوری درمان باشد اما ۸۵% افراد واقعا نیازی به جراحی نداشته و هیچ سودی هم از بابت عمل جراحی نمیبرند. بنابراین روش های دیگر درمانی مانند: فیزیوتراپی کمر درد در تهران، ماساژ، طب سوزنی و ویتامین ها میتوانند جایگزین مناسبی باشند. نیز در برخی مواردی که درد ناشی از نقاط اتصالی بین ماهیچه و بافت باشد فیزیوتراپی کمر درد در تهران برتری ویژه ای در درمان دارند.

فیزیوتراپی کمر درد در تهران به بهبود کمر درد در موارد محدودی که درد به پاها منتشر میشود کمک می نماید. برخی از روش های درمان فیزیکی مانند اولتراسوند و گرما باعث شکستن چرخه اسپاسم عضلانی خواهد شد. گاهی در حین فیزیوتراپی صدایی شبیه به شکستن یا ترکیدن به گوش میرسد که به دلیل آزاد شدن حباب های نیتروژن در مفاصل بوده و باعث متعادل شدن ستون فقرات میشود.

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید برترین فیزیوتراپی کمر درد در تهران است.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان