آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فیزیوتراپی و طب سوزنی

 طب سوزني(Acupuncture): 

اين طب كهن كه از دل تاريخ چين بيرون آمد توانسته است در كشورهاي غربي گسترش زيادي داشته باشد زيرا كشورهايي مثل آلمان و فرانسه كه پيشرو طب سوزني نوين هستند با بررسي علمي اين روش درمان ارزشمند آنرا پالايش كردند و بسيار قدرتمند تر نمودند.

00

اين مركز افتخار دارد تا با استفاده از متخصصين با تجربه در اين علم و با تجهيزات پيشرفته آلماني ، كه پيشرو اين علم در دنيا مي باشند، به بهبودبيماران شما كمك شاياني نمايند.

گستره درماني طب سوزني بسيار وسيع است اما تعدادي از بيماريها كه درمان آنها توسط سازمان بهداشت جهاني (WHO)و سازمان غذا و داروي آمريكا (FDA) مورد تاييد قرار گرفته است و در اين مركز درمان مي شوند به شرح زير است:

 – كمر درد هاي حاد و مزمن

– آرتروز و آرتريت مفاصل مختلف مانند زانو و شانه

– سردرد و گردن درد

– كنترل دردهاي منتشر  مانند سندرم درد مزمن و فيبروميالژي

 فیزیوتراپی(Physiotherapy): 

با هدف رضایت بیماران بخش فیزیوتراپی را با کابینهای اختصاصی الکتروتراپی ، اتاق تمرین درمانی و فضاهای اختصاصی الکترو مگنتیک تراپی و لیزر تراپی تجهیز نموده ایم . کابینهای این بخش به گونه ای طراحی شده اند تا فضایی کاملا اختصاصی جهت هر بیمار فراهم شود و بیماران دارای ضایعات گوناگون نیز در استفاده از آن راحت باشند.

هر بیمار دارای یک کیف اختصاصی می باشد که تمام وسایل درمانی مورد نیاز را در آن همراه خود دارد . این کیف و وسایل داخل آن که رایگان به بیـمار داده مـی شود بـاعث اطمیـنان خـاطر از جهت مسائل بهداشتی می گردد.

امکانات بخش فیزیوتراپی این مرکز به شرح زیر است:

–    الکتروتراپی:

به عنوان جزئی از برنامه درمانی و توانبخشی بیماران از دستگاههای پیشرفته الکتروتراپی جـهت تسهیـل و تسـریع رونـد بهبود استفاده می شود.

–    تمرین درمانی و مکانوتراپی:

در این بخش برای هر فرد با توجه به ضایعه خاصی که دارد یک برنامه تمرینی طراحی می شود و با تجهیزات پیشرفته تمرینات تقویتی و تعادلی توسط فیزیوتراپیست آموزش و نظارت می شود . در انتهای کار برنامه ورزشی جهت استفاده در منزل به صورت مکتوب و با تصاویر گویا به بیمار ارائه می شود.

–   لیزرتراپی  (Low-Power & High-Power Laser Therapy)  :

لیزر سابقه ای 30 ساله در پزشکی دارد و در ده سال اخیر توانسته است در بخش فیزیوتراپی نیز جایگاه قابل قبولی بدست بیاورد . با استفاده از دو دستگاه با توانهای متفاوت تمام طیف مشکلات بیماران مراجعه کننده به این مرکز پوشش داده می شود . کنترل انواع دردها (مانـنـد آرتـروز ، کشیدگی تاندون) و آسیب های ورزشی را به عنوان جزیی از کارکردهای لیزر می توان نام برد .

–   مگنت تراپی (Magnetic Fieled Therapy)

دستگاه پرقدرت (1280,G)  با میدان مغناطیسی قابلیت کمک به  درمان بسیاری از دردها را داشته و به عنوان یـک روش درمـانی پـوکی استخوان نیز استفاده می شود.

مشاوره رایگان