آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فیزیوتراپی و طب سوزنی

 طب سوزني(Acupuncture): 

اين طب كهن كه از دل تاريخ چين بيرون آمد توانسته است در كشورهاي غربي گسترش زيادي داشته باشد زيرا كشورهايي مثل آلمان و فرانسه كه پيشرو طب سوزني نوين هستند با بررسي علمي اين روش درمان ارزشمند آنرا پالايش كردند و بسيار قدرتمند تر نمودند.

00

این مرکز با استفاده از متخصصین مجرب و تجهیزات پیشرفته آلمانی که در جهان پیشتاز هستند، به بهبود بیماران افتخار می‌کند.

گستره درمانی طب سوزنی بسیار گسترده است، اما تعدادی از بیماری‌ها که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده‌اند و در این مرکز درمان می‌شوند عبارتند از:

  • کمردرد حاد و مزمن
  • آرتروز و آرتریت در مفاصل مختلف مانند زانو و شانه
  • سردرد و درد گردن
  • کنترل دردهای مزمن مانند سندرم درد مزمن و فیبرومیالژی
 فیزیوتراپی(Physiotherapy): 

با هدف ایجاد رضایت بیشتر بیماران، بخش فیزیوتراپی را با کابینه‌های اختصاصی الکتروتراپی، اتاق تمرین درمانی و فضاهای اختصاصی الکترومگنتیک تراپی و لیزر تراپی تجهیز کرده‌ایم. کابینه‌های این بخش به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فضایی کاملاً اختصاصی برای هر بیمار فراهم شود و بیماران با ضایعات گوناگون نیز در استفاده از آن راحت باشند.

هر بیمار دارای یک کیف اختصاصی است که تمام وسایل درمانی مورد نیاز را در آن همراه خود دارد. این کیف و وسایل داخل آن که به صورت رایگان به بیمار داده می‌شود، باعث اطمینان از جهت مسائل بهداشتی می‌شود.

امکانات بخش فیزیوتراپی این مرکز به شرح زیر است:

–    الکتروتراپی:

به عنوان جزئی از برنامه درمانی و توانبخشی بیماران از دستگاههای پیشرفته الکتروتراپی جـهت تسهیـل و تسـریع رونـد بهبود استفاده می شود.

–    تمرین درمانی و مکانوتراپی:

در این بخش، برای هر فرد با توجه به ضایعه خاصی که دارد، یک برنامه تمرینی طراحی می‌شود و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، تمرینات تقویتی و تعادلی توسط فیزیوتراپیست آموزش داده و نظارت می‌شود. در انتهای کار، برنامه ورزشی جهت استفاده در منزل به صورت مکتوب و با تصاویر گویا به بیمار ارائه می‌شود.

–   لیزرتراپی  (Low-Power & High-Power Laser Therapy)  :

لیزر دارای یک سابقه 30 ساله در پزشکی است و در ده سال اخیر توانسته است در بخش فیزیوتراپی نیز جایگاه قابل قبولی بدست آورد. با استفاده از دو دستگاه با توان‌های متفاوت، تمام طیف مشکلات بیماران مراجعه‌کننده به این مرکز پوشش داده می‌شود. کنترل انواع دردها مانند آرتروز و کشیدگی تاندون و همچنین درمان آسیب‌های ورزشی از جمله کارکردهای لیزر است که می‌تواند نام برد.

–   مگنت تراپی (Magnetic Fieled Therapy)

دستگاه پرقدرت (1280,G)  با میدان مغناطیسی قابلیت کمک به  درمان بسیاری از دردها را داشته و به عنوان یـک روش درمـانی پـوکی استخوان نیز استفاده می شود.

مشاوره رایگانمشاوره رایگان