آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فواید ورزش پیلاتس

۱- تناسب کل بدن

بر خلاف برخی ورزش‌ها، در پیلاتس تمامی اندام‌ها کار می‌کنند و هیچ اندامی در حال استراحت نیست. این ورزش، متمرکز بر قدرت است و تمام بدن در این ورزش به فعالیت می‌پردازد.

تمرینات پیلاتس، قدرت و تعادل عضلانی را افزایش می‌دهند. همچنین، باعث افزایش انعطاف‌پذیری بدن و دامنه حرکت مفاصل می‌شوند.

توجه به عمل تنفس و ذهن، کمک می‌کند تا فرد زودتر به تناسب اندام برسد. پیلاتس همچنین در طرح‌های نوتوانی نیز کاربرد وسیعی دارد.

۲- سازگار با بسیاری از شرایط جسمانی

این ورزش سازگار با بسیاری از شرایط جسمانی است. مهم نیست که شما ورزشکار حرفه‌ای باشید یا برای بار اول شروع به ورزش کرده باشید، حرکات پیلاتس برای شما هم مفید است.

ورزش پیلاتس باعث درست ایستادن و نشستن می‌شود.

ورزش پیلاتس

۳- ایجاد مقاومت بدون حجیم شدن عضلات

در پیلاتس، ما نمی خواهیم عضله بسازیم، بلکه می خواهیم عضلات را سفت کنیم تا بتوانند کار کنند. در پیلاتس، انقباض عضلانی به نام “انقباض اکسترنیک ” انجام می شود که عضلات دراز را قوی می کند.

۴- افزایش انعطاف پذیری

در پیلاتس، طول و کشش عضلات و نیز دامنه حرکت مفاصل افزایش پیدا می کنند. در پیلاتس بدن می تواند کشیده و خم شود.

۵- افزایش قدرت

عضلات اصلی بدن شامل عضلات عمیق پشت، شکم و لگن هستند. این عضلات از پشت و کمر حمایت می‌کنند و باعث افزایش انعطاف‌پذیری بدن می‌شوند. ما از این عضلات برای درست نشستن و ایستادن استفاده می‌کنیم.

وقتی این عضلات قوی باشند، بدن شکل می‌گیرد. این به این معناست که می‌توانید گردن و شانه‌ها را شل کنید و بقیه عضلات و مفاصل آزادانه به وظایف خود ادامه می‌دهند.

۶- درست ایستادن و نشستن

ورزش پیلاتس باعث درست ایستادن و نشستن می شود. حرکات پیلاتس موجب قدرت و توازن بدن می گردد.

ورزش پیلاتس

۷- افزایش انرژی

در حین حرکات پیلاتس، تنفس و گردش خون تحریک می شود و ستون فقرات و عضلات بیدار می شوند و کار خود را شروع می کنند. در نتیجه، شما احساس خوبی را برای تمام بدن به ارمغان می آورید.

۸- کاهش وزن

اگر ورزش پیلاتس را به طور روزمره انجام دهید، مطمئن باشید که کاهش وزن می یابید. در پیلاتس، کالری سوخته شده زیادتر از کالری مصرفی می باشد، در نتیجه باعث کاهش وزن می شود.

همراه با ورزش های ا یروبیک  (هوازی)، پیلاتس نیز در کاهش وزن و کشیدگی عضلات نقش دارد.

۹- افزایش ارتباط بین جسم و ذهن

پیلاتس یک مجموعه از هماهنگی بین جسم، ذهن و روح است. در این ورزش، حرکات را با تمرکز کامل انجام می‌دهیم تا بهترین فواید را از هر تمرین پیلاتس بدست آوریم.

اصول پیلاتس شامل تمرکز، کنترل، دقت، تنفس و حرکت هستند. این اصول با همکاری جسم و ذهن عمل می‌کنند.

۱۰- راهی برای آموزش پیلاتس

امروزه، محبوبیت پیلاتس بیشتر شده است. شما می توانید در یک سالن ورزشی و همراه با مربی ماهر، پیلاتس را شروع کنید. فقط باید یک لباس مناسب و یک تشک زیرانداز داشته باشید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان