تورم

بروز تورم در مفصل پس از انجام عمل اتفاق طبیعی می‌باشد که ممکن است اندکی از آن تا انتهای ۳ ماه پس از عمل نیز باقی بماند. هدف اصلی فاز اول توانبخشی پس از عمل نیز کاهش این تورم می‌باشد.

 

بی‌حسی در اطراف زانو

 

بروز بی‌حسی در قسمت جلویی زانو در نواحی اطراف محل انجام عمل جراحی اتفاقی طبیعی است که به‌علت ایجاد انتقال در اعصاب حسی سطح جلویی زانو رخ داده و ممکن است تا مدت زمان زیادی نیز به طول بیانجامد.

 ایجاد لخته خون در عروق

عارضه فوق یکی از عوارض کلی پس از بسیاری از جراحیهاست که جهت جلوگیری از آن ضمن تزریق دارو در روز پس از انجام عمل، تمرینات حرکتی خاصی نیز به بیمار آموزش داده می‌شود تا از بروز آن جلوگیری شود.

درد

درد نیز از جمله عوارض بیشتر جراحیهاست که در این عمل پس از ۴۸ظ ساعت از شدت بار اولیه آن تا حد زیادی کاسته شده، ولی ممکن است تا مدتی پس از عمل در موقعیتهای مختلف بیمار دردهای خفیف متفاوتی را گزارش کند که بیشتر آنها در پروسه توانبخشی تسکین داده می‌شوند.

 

آسیب گرفت (رباط جدید)

 

رباط جدید در طول دوره زمانی ۶ تا ۱۲ هفته پس از انجام عمل در ضعیف‌ترین وضعیت خود می‌باشد، لذا می‌بایست احتیاط بسیار زیادی کرد چرا که ممکن است پس از شروع دوره توانبخشی و با توجه به افزایش توان اندام جراحی شده، اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا کرده و بدون احتیاط با زانوی جراحی شده رفتار کند که در نتیجه ممکن است همین بی‌احتیاطی سبب ایجاد حادثه و ایراد آسیب به رباط جدید شود.

موارد دیگری از عوارض پس از جراحی نیز وجود دارد که توضیح آنها در این متن آموزشی ضروری نمی‌باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس