آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

علل و درمان دیسک گردن

 

درمان دیسک گردن

درمان دیسک گردن به دو تکنیک عمل جراحی از جلو و پشت گردن صورت می گیرد که معمولا براساس وضعیت دیسک و تجربه توسط پزشک جراح انجام می‌شود.

کاربران کامپیوتر، حسابداران، خیاطان و آرایشگران و افراد که امور دفتری دارند را افراد مستعد به دیسک های گردن هستند و از آنجا که دیسک های گردن در این افراد شایع‌تر است لذا این افراد باید ورزش های گردن بویژه ورزش های ایزومتریک به طور مرتب و روزانه انجام دهند تا عضلات گردن و شانه آن ها تقویت شوند و از برند دیسک گردن جلوگیری شود.

افراد شاغل که معمولا در اکثر مواقع سرشان در یک وضعیت قرار دارد بهتر استدر مراحل اولیه قبل از ایجاد علائم و درد در ناحیه گردن و سوزش ناحیه بین دو کتف ورزش کنند.

 گردن بند طبی ولی در طولانی مدت راه مناسبی نیست و برای مدت بیش از چند روز موجب ضعیف شدن عضلات گردن میگردد .

9k=

عوامل ایجاد دیسک گردن

التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی است.

گردن درد در اثر علت های مختلفی مثل فعالیت و كار ، آسیب ها ، برخی از بیماری ها پدید می آید . اغلب گردن دردهائی كه در اثر فعالیت ایجاد می شوند ، بعلت حركات تكراری و طولانی مدت عضلات گردن ، تاندون ها ،لیگامان ها ، استخوان یا مفاصل هستند.

كشیدگی بیش از حد عضلات ، آسیب لیگامان ها ، اسپاسم عضلات یا التهاب مفاصل گردن نیز از جمله علل این مشكلات بشمار میروند.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان