علل مختلف کمردرد

post_image

گاهی علت کمر درد ، مشکلات روحی – روانی و یا بیماری های عفونی است که باعث ضعف بدن شده اند . اضطراب و افسردگی می توانند باعث ایجاد کمر درد شوند. خستگی ، ناراحتی و یکنواختی کار از مسائلی است که ممکن است باعث کمر درد گردند. بیماری های عفونی علت دیگری برای کمر درد می باشند. هنگام ابتلا به سرما خوردگی، گلو درد، تب و … ممکن است کمر درد هم به سایر نشانه های بیماری اضافه شود.
بعضی کمر دردها عمیق و آزاردهنده هستند . این دردها جای مشخصی ندارند و مبهم می باشند . در این نوع از کمر دردها ، خم و راست شدن کمر به حالت عادی باقی مانده است، یعنی شخص می تواند بدون احساس درد یا خشک شدگی، کمر خود را تا حد معمولی خم و راست کند . چنین دردهای به علت مشکلات سایر دستگاه های بدن می باشند . زخم معده، ناراحتی های گوارشی، مشکلات لوزالمعده یا سرطان آن ، عفونت آپاندیس، مشکلات پروستات، ناراحتی قلبی، مشکلات مربوط به سیستم گردش خون، بیماری های لگن، بعضی از سرطان های سینه یا شکم، ناراحتی کلیه، سنگ کلیه و … می توانند باعث ایجاد کمر درد شوند.

همان طور که دیدید ، مشکلات فراوانی باعث کمر درد می شوند . تعدادی از مسائل گفته شده ، جزء کمردردها محسوب نمی شوند. افرادی که به علت بیماری های داخلی مانند مشکلات معده، کلیه، قلب و … دچار کمر درد شده اند یا بیماری های عفونی مثل سرماخوردگی و یا مشکلات رو انی مانند افسردگی، علت کمر درد آنها است، جزء بیماری های کمر درد محسوب نمی شوند. این افراد باید به درمان مشکل اصلی خود بپردازند. مسلم است پس از حل شدن مشکل، کمر درد آنها خود به خود برطرف می شود.

منبع: ورزش درمانی و علل بروز کمردرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *