post_image

بر خلاف طب سوزنی بدن که نوع فلزی سوزن نقشی ندارد ولی در طب سوزنی گوش عمل تشدید کنندگی با سوزن طلایی و عمل آرام بخشی با سوزن های متالیک آهنی لازم است.امروزه اصراری در مورد رنگ دیده نشده و همیشه از سوزن های ظریف فلزی استفاده می شود.

در طب سوزنی گوش از سوزن های ظریف به طول۵/۰ سانتیمتر و به قطر۲/۰ تا ۴/۰ میلیمتر استفاده می شود و به طور عمودی به عمق یک میلیمتر در پوسته گوش فرو می رود.زمان درمان ۱۵ تا ۳۰ دقیقه می باشد. طب سنتی عقیده دارد که ۲ تا ۳ بار سوزن را باید تحریک نمود. بخصوص در بیماری های حاد این کار باید به طور مداوم و متعدد انجام شود.

کاربردهای طب سوزنی گوش

کمک به تشخیص بیماریها :

  • تشخیص موضع بیماری

ریشه یابی عوامل تشدید کننده که شاید بیمار به شما نگفته است مثل (عفونتها, فشارهای عصبی, افسردگی, درگیری های ارگانهای داخلی مثل معده , روده).

  • کمک به تشخیص بیماری ها قبل از شرح حال.

  • تشخیص بیماریها قبل از بروز آنها .

  • سیر پیشرفت.

کمک در درمان بیماریها:

طب سوزنی گوش بر بیش از ۱۰۰ بیماری تاثیر بسیار قویی درمانی دارد. از جمله آلرژی، سر دردها، میگرن، کتف یخ زده، درد آرنج، زخم معده یبوست، چاقی و....

  • کنترل درد سریع دردهای عضلانی و اسکلتی:

نکته مهم طب سوزنی گوش آن است که سرعت کنترل درد آن در بیماری های عضلانی و اسکلتی فوق سریع است. برای مثال یک کتف منجمد ممکن است

یک جلسه درمان شود و یا در حملات سر درد میگرنی ,سریعا می توان بدون دارو حملات سردرد را کنترل کرد یا در زانو درد و یا درد با منشا نورولوژیک مثل ترآژمینال نورولوژی کنترل درد طب سوزنی گوش میتواند بسیار کمک کننده باشد.

  • کنترل وزن و اشتها:

طب سوزنی گوش یکی از بهترین روشها برای کنترل اشتها, کاهش وزن و سایز در افراد چاق می باشد و همچنین تاثیر بسیار عالی روی تنظیم آنزیمهای کبدی این بیماران(کبد چرب) می گذارد.

  • ترک اعتیاد :

طب سوزنی گوش یک از بهترین روشهای ترک اعتیاد مواد مخدر میباشد . در کتب طب سوزنی پروتوکلهای خاصی جهت ترک اعتیاد نوشته شده است که بیشتر انها بسیار موثر در ترک اعتیاد میباشند.

  • بحران دارویی:

طب سوزنی گوش میتواند مصرف دارو را بسیار کاهش دهد. هنگامی که بیمار به سقف مصرف دارویی خود رسیده است طب سوزنی گوش ابزار قویی در دست پزشک میباشد.

منبع:  پزشک آنلاین   طب سوزنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو