درمان بیماری مفصلی با طب سوزنی

post_image

 بیماری مفصلی  

بیماری‌های استخوانی و مفصلی از قبیل روماتیسم، آرتریت و آرتریت روماتوئید از جمله بیماری‌های مزمنی هستند که مفاصل را درگیر کرده و به مرور موجب بروز التهاب، درد و کم تحرکی بیمار در موضع مورد نظر می‌شوند. این بیماری‌ها به این دلیل که غالبا با درد شدید و مدت زمان طولانی با بیمار همراهند، اکثر بیماران را بی‌قرار و مستاصل می‌کنند. عموما داروهایی که در طب مدرن برای درمان و تسکین بیماری مفصلی تجویز می‌شود داروهایی است که دارای ترکیبات کورتن است و عوارضی بر عملکرد دستگاه گوارش و کلیه‌ها دارد. به همین دلیل نیز در بسیاری از کشورهای جهان از شیوه‌های دیگری برای درمان این بیماری‌ها استفاده می‌شود که یکی از رایج‌ترین شیوه‌ها، طب سوزنی چین است.

درمان بیماری مفصلی با طب سوزنی

درمانگران در طب سوزنی چین با کمک سوزن‌های یک بار مصرف روی نقاطی از بدن کار می‌کنند که به تنظیم ترشحات غدد داخلی بدن کمک می‌کند. به این ترتیب درمانگر با تحریک غدد داخلی بدن میزان ترشحات آن‌ها را متناسب کرده و به تسکین دردهای بیمار به‌ صورت طبیعی کمک می‌کند. گاهی استفاده از موکساباسیون در کنار دریافت سوزن به بیمار کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی بر دردهای ناشی از التهاب و تورم مفاصل غلبه کند.
سوزن‌های طب سوزنی در حقیقت با افزایش میزان جریان خون و جریان انرژی در بدن و رفع رکود و بلوکه‌ شدن انرژی و جریان خون در مفاصل و افزایش میزان گلبول‌های سفید و بالارفتن حالت تدافعی بدن در محل مفاصل به درمان و تسکین دردهای بیماری مفصلی ناشی از ساییدگی مفاصل، روماتیسم، آرتروز، آرتریت و روماتوئید و. . . کمک می‌کند.
علاوه بر این، آب درمانی و استفاده از استخرهای آب گرم، سونا و جکوزی نیز در تسکین دردها و درمان بیماری‌های مفصلی بسیار موثر است. از دیدگاه طب سنتی چین، سرما یکی از مهم‌ترین عوامل تحریک و بروز دردها و بیماری‌های مفصلی و استخوانی است. به همین دلیل است که اغلب بیماران مستعد ابتلا به بیماری‌ مفصلی در فصل‌های سرد سال از بروز و تشدید دردهای‌شان شکایت دارند. طب سوزنی بدون شک یکی از شیوه‌های موفق در میان شیوه‌های درمانی مکمل و جایگزین است که این روزها در سراسر جهان از آن برای درمان بیماری‌های مفصلی و استخوانی استفاده می‌شود. این شیوه در شرایطی می‌تواند بهبود کامل را به بیماران هدیه کند که بیماران همکاری لازم را با روند درمانی داشته باشند و ۳ مرحله درمان را به‌طور کامل پشت سر بگذارند..

برای آشنایی بیشتر دردهای مفصلی اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *