آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان بيماري مفصلي با طب سوزني

 بيماري مفصلي  

بيماري‌هاي استخواني و مفصلي از قبيل روماتيسم، آرتريت و آرتريت روماتوئيد از جمله بيماري‌هاي مزمني هستند كه مفاصل را درگير كرده و به مرور موجب بروز التهاب، درد و كم تحركي بيمار در موضع مورد نظر مي‌شوند. اين بيماري‌ها به اين دليل كه غالبا با درد شديد و مدت زمان طولاني با بيمار همراهند، اكثر بيماران را بي‌قرار و مستاصل مي‌كنند. عموما داروهايي كه در طب مدرن براي درمان و تسكين بيماري مفصلي تجويز مي‌شود داروهايي است كه داراي تركيبات كورتن است و عوارضي بر عملكرد دستگاه گوارش و كليه‌ها دارد. به همين دليل نيز در بسياري از كشورهاي جهان از شيوه‌هاي ديگري براي درمان اين بيماري‌ها استفاده مي‌شود كه يكي از رايج‌ترين شيوه‌ها، طب سوزني چين است.

درمان بيماري مفصلي با طب سوزنی

درمانگران در طب سوزني چين با كمك سوزن‌هاي يك بار مصرف روي نقاطي از بدن كار مي‌كنند كه به تنظيم ترشحات غدد داخلي بدن كمك مي‌كند. به اين ترتيب درمانگر با تحريك غدد داخلي بدن ميزان ترشحات آن‌ها را متناسب كرده و به تسكين دردهاي بيمار به‌ صورت طبيعي كمك مي‌كند. گاهي استفاده از موكساباسيون در كنار دريافت سوزن به بيمار كمك مي‌كند تا در مدت زمان كوتاهي بر دردهاي ناشي از التهاب و تورم مفاصل غلبه كند.
سوزن‌هاي طب سوزني در حقيقت با افزايش ميزان جريان خون و جريان انرژي در بدن و رفع ركود و بلوكه‌ شدن انرژي و جريان خون در مفاصل و افزايش ميزان گلبول‌هاي سفيد و بالارفتن حالت تدافعي بدن در محل مفاصل به درمان و تسكين دردهاي بيماري مفصلي ناشي از ساييدگي مفاصل، روماتيسم، آرتروز، آرتريت و روماتوئيد و. . . كمك مي‌كند.
علاوه بر اين، آب درماني و استفاده از استخرهاي آب گرم، سونا و جكوزي نيز در تسكين دردها و درمان بيماري‌هاي مفصلي بسيار موثر است. از ديدگاه طب سنتي چين، سرما يكي از مهم‌ترين عوامل تحريك و بروز دردها و بيماري‌هاي مفصلي و استخواني است. به همين دليل است كه اغلب بيماران مستعد ابتلا به بيماري‌ مفصلي در فصل‌هاي سرد سال از بروز و تشديد دردهاي‌شان شكايت دارند. طب سوزني بدون شك يكي از شيوه‌هاي موفق در ميان شيوه‌هاي درماني مكمل و جايگزين است كه اين روزها در سراسر جهان از آن براي درمان بيماري‌هاي مفصلي و استخواني استفاده مي‌شود. اين شيوه در شرايطي مي‌تواند بهبود كامل را به بيماران هديه كند كه بيماران همكاري لازم را با روند درماني داشته باشند و 3 مرحله درمان را به‌طور كامل پشت سر بگذارند..

برای آشنایی بیشتر دردهای مفصلی اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان