شانه درد و درمان آن

  1. خانه
  2. /
  3. کتف و شانه
  4. /
  5. شانه درد و درمان آن

دردهای شانه در دو گروه سنی جوانی و میانسالی-سالمندی تقسیم‌بندی می‌شود که تروما، ضایعات ورزشی، بلند کردن اجسام سنگین، دیابت، کم کاری تیروئید از عوامل ایجاد درد در ناحیه شانه هستند.دردهای شانه را می‌توان در دو گروه سنی جوانی و میانسالی – کهنسالی تقسیم‌بندی کرد.

در سنین جوانی درد شانه به علت تروما، ضایعات ورزشی، بلند کردن اجسام سنگین یا انجام بازی‌های پرتابی مانند دیسک، والیبال و بسکتبال به وجود می آید.دردهای شانه در این سنین به دلیل استفاده نادرست از شانه به وجود می‌آید و به التهاب تاندون‌ها و کپسول شانه منجر می‌شود که با استراحت، فیزیوتراپی و استفاده از داروهای ضد التهاب بهبود می‌یابد.

درد شانه به وجود آمده در ورزش‌هایی مثل بوکس و کشتی به دلیل پارگی تاندون‌های شانه است که درمان اینها فقط جراحی است.

تمام موارد ذکر شده در بالا دردهای شانه مختص به سنین جوانی بوده است اما در میانسالی شایع‌ترین درد شانه به دلیل شیوع رسوب کلسیم در تاندون‌های شانه است.

شانه درد در این روش، ناگهانی، شدید و شب هنگام شروع می‌شود که درمان آن به واسطه تزریق یک آمپول در محل رسوب است تا رسوب حل شود و بیمار بهبود یابد.

دلیل شانه درد نامشخص است اما مشخصه شانه درد، درد حاد و محدودیت حرکتی است.در سن کهنسالی، شانه درد به دلیل پارگی تاندون‌ شانه رخ می‌دهد و به علت فرسودگی تاندون‌های شانه به وجود می‌آید به طوری که فرد با کمترین حرکتی مانند برداشتن یا بلند کردن جسم سنگین دچار پارگی در این ناحیه می‌شود.

این بیماری نیز با درد و محدودیت حرکت همراه است که درمان آن فیزیوتراپی و استفاده از داروهای مسکن است.

افراد دیابتی و کسانی که به کم‌کاری تیروئید مبتلا هستند در معرض شانه درد قرار دارند که در مواقع خیلی نادر، عمل جراحی به عنوان درمان کامل‌کننده این بیماری توصیه می شود.مشکل شانه یخ زده را در سالمندان و کسانی که تیروئید کم کار و دیابت دارند، پروسه درمان این بیماری به مدت یک تا دو سال به واسطه فیزیوتراپی ومصرف مسکن طول می‌کشد.خشکی شانه، بی حرکتی و شانه دردناک از مشخصات شانه یخ زده است.

درمان شکستگی شانه با عمل جراحی

اساس درمان شانه منجمد در طب سوزنی

مقالات مرتبط

فیزیوتراپی شانه

برای تسکین درد عضلات سر شانه که به علت در رفتگی کتف و شانه رخ می دهد، می توانید از…

نرمش های شانه

یکی از اقدامات مهم درمانی در بیماری ها و آسیب های شانه انجام درست و اصولی نرمش های شانه است.…

نرمش های کششی شانه

نرمش های کششی شانه جزء مهمی از درمان بسیاری از بیماری های این ناحیه هستند. این نرمش ها به دو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس