آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

رگ به رگ شدگی مفصل

sprain 1

گاها برای هر کسی پیش می آید که به دنبال یک حرکت تند و شدید و یا به دنبال یک برخورد در ورزش دچار احساس دردی عمیق و شدید در پا شوید.  درد بسیار شدید و طاقت فرسا گاها همراه با تورم، قرمزی و کبود شدگی است. اما معمولا درمان آسیب رگ به رگ شدگی مفصل راحت تر از شکستگی و میزان از کار افتادگی پا کمتر است البته به شرطی که مراقبت های لازم از عضو به عمل آید.

اگر شما دچار این عارضه هستید تشخیص آن سخت است كه شما شكستگی استخوان دارید یا دچار رگ به رگ شدگی مفصل هستید. بنابراین اگر شما هم در تشخیص این آسیب شک دارید پزشك یا پرستار را ملاقات كنید. زیرا علایم رگ به رگ شدن پا بسیار شبیه شکستگی و یا دررفتگی مفصل هستند و تشخیص این آسیب باید به وسیله کادر درمانی دوره دیده انجام شود.

اگر مفصلتان رگ به رگ شده، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای کمک به بهبودی و کاهش درد و تورم چه باید کرد: آیا باید برای درمان رگ به رگ شدگی مفصل ،مفصل را گرم کرد یا روی آن یخ گذاشت؟

هر دو روش‌ در درمان این آسیب موثرند و می‌توانند به طور مستقل یا یکی در میان به کار روند.

درمان رگ به رگ شدگی مفصل با گرم کردن و حرارت عضلات را شل خواهد کرد و جریان خون را افزایش خواهد داد. گرما را مادامی که آزار دهنده نباشد می‌توان برای مفصل دچار رگ به رگ شدگی به کار برد، اما باید دست کم دو تا سه بار در روز باشد.

گرمای مرطوب موثرتر از گرمای خشک در درمان رگ به رگ شدگی مفصل است، بنابراین دوش آب داغ یا غوطه ور شدن در آب گرم یا استفاده از حوله گرم مرطوب موثر در درمان این آسیب خواهد بود.

گذاشتن یخ ،درد و تورم را با بی‌حس کردن منطقه افزایش خواهد داد. شما باید برای بهبودی درد دست کم دو بار در روز هر بار ۱۵ دقیقه از یخ استفاده کنید.

برای سرد کردن محل دچار رگ به رگ شدگی مفصل می‌توانید از بسته ‌های آماده یخ یا ریختن قطعات یخ درون کیسه پلاستیکی استفاده کنید. پیش از قراردادن بسته یخ حتما حوله‌ای را دور عضو آسیب دیده قرار دهید .

برای مطالعه ” رگ به رگ شدن عضله ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

درد لگن در مردان

دردهای لگنی مردان همیشه به علت پروستاتیت نیست و معمولا درد لگن در مردان منشأ عضلانی دارد. دردی که مردان

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان