آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

راه های مختلف درمان درد آرنج

دردآرنج

آرنج یک مفصل است که امکان بلند کردن و پایین آوردن اشیاء و چرخش دست به داخل و خارج را فراهم می‌کند. درد آرنج ممکن است ناشی از علل تاندونی عضلانی یا استخوانی باشد. اغلب این درد ممکن است شدت زیادی نداشته باشد، اما اهمیت آن بسیار بالاست. درد آرنج یکی از علل شایع درد است که در اکثر موارد به آن توجه نمی‌شود یا فراموش می‌شود.

یکی از شایع‌ترین علل درد آرنج، التهاب تاندون در قسمت بیرونی آرنج است که به عنوان سندروم آرنج تنیس‌بازان شناخته می‌شود. این سندروم ناشی از فشار ناگهانی یا تدریجی بر روی آرنج است. همچنین، درد در ناحیه داخلی آرنج نیز شایع است و معمولاً ناشی از فشار بر روی عصب رادیال دست است. علل دیگری مانند بورسیت و آرتروز نیز می‌توانند منجر به درد آرنج شوند.

شناخت علت درد و انجام درمان مناسب می‌تواند از مزمن شدن این درد جلوگیری کند، اما بسیاری از موارد این درد به حالت مزمن تبدیل می‌شود. به عنوان مثال، کار با کامپیوتر ممکن است منجر به درد در ناحیه داخلی آرنج شود و بر روی عصب اولنار در ناحیه آرنج مشکل ایجاد کند.

درمان درد آرنج

استراحت دادن به آرنج

کاهش فشار روی آرنج و اصلاح نحوه کار بخصوص محافظت از آرنج در هنگام کار با رایانه

حمل نکردن اشیائ سنگین

عدم حمل اشیائ سبک به مدت طولانی

استفاده از یخ و یا گرما

استفاده از اسپلینت مخصوصimages?q=tbn:hOfXE4qOAubanM:

داروهای ضد التهاب

طب سوزنی

فیزیوتراپی

ورزش درماني

ماسا‍ژ

ليزر

تزریق در ناحیه آرنج با كورتيكو استيروييدها و يا تزريق بوتوكس مي تواند كمك كننده باشد.images?q=tbn:Y9nycreLg2ykTM:

مقالات مرتبط

درمان فیزیوتراپی

فیزیوتراپی (به انگلیسی: physiotherapy) شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای

مطالعه »

داروهای تزریقی بیماری آرتروز

فهرست مطالب1 2 گلوکوکورتیکوئیدهای تزریقی3 هیالورونان تزریقی گلوکوکورتیکوئیدهای تزریقی گلوکوکورتیکوئیدها(کورتون) وابسته به کورتیزون یعنی نوعی هورمون طبیعی موجود در بدن

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان