آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان گیاهی درد سیاتیک

Z

اگر ناگهان دچار  کمردردی شده اید که همراه با آن درد به باسن و پشت ران و ساق شما هم انتشار پیدا میکند به احتمال زیاد دچار وضعیتی شده اید که به آن سیاتیک Sciatica میگویند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت در کلینیک امید می‌توانید با شماره 09107803155 تماس حاصل نمایید.

درمان گیاهی درد سیاتیک در طب سنتی

v       خوردن یک حبه سیر در صبح ناشتا به درمان سیاتیک کمک مى کند، زیرا سیر، خون را تصفیه و از سموم، پاک مى کند.

v       مبتلایان به سیاتیک وقتى به حمام مى روند، بعد از شستن خود، باید تفاله‌هاى انگور را به بدن نمالند و مدتى بنشینند و بعد دوباره بدن را بشویند.

v       سیاتیک را با رژیم آب لیمو مى توان معالجه کرد. به این ترتیب که تا یک هفته هر روز صبح ناشتا آب یک لیمو را گرفته و میل کنید. هفته دوم آب دو لیمو و به همین ترتیب افزایش دهید تا هفته هفتم آب هفت لیمو را بنوشید.

 چند هفته اى، هر روز آب هفت لیمو را بنوشید و بعد شروع به کم کردن تعداد لیموها کنید تا به روزى یک لیمو بر سد. در این مدت رژیم غذایى خود را نیز کنترل کنید و سبزیجات و میوه بخورید و از خوردن گوشت و چربى پرهیز کنید.

v       براى درمان سیاتیک باید پوست خارجى سبز گردو را کوبیده و به شکل ضماد روى جاهائى که دردناک است بگذارید.

v       پرتقال با توت فرنگى و خامه ی شیرین یا عسل ضد (سیاتیک) است.

v       والک درد سیاتیک را تسکین مى دهد.

v       جوشاندهء ریشه ی گیاه خشخاش سیاه، جهت سیاتیک تجویز مى شود.

v       برگهاى سفت و خارجى کلم را که معمولا مصرف نمى کنند و دور مى ریزند داراى خواص بی شمارى است و در مورد سیاتیک استعمال مى شود.

v       براى مصرف آن باید برگها را به کمک یک بطرى و یا یک نورد، له کرده و کمى در آتش گذاشت تا بپزد. بعد آن را روى عضوى که درد مى کند گذاشته و با پارچه ی پشمى بست. هر روز باید این ضماد را دو یا سه بار تجدید کرد.

v       جوشانده گل باقلا به مقدار ٣٠ تا ۴٠ گرم در یک لیتر آب، نوشابه ی مدرى است که اگر در فواصل غذا یک فنجان آن مصرف گردد. براى سیاتیک بسیار مفید است.

v       مصرف ترب سیاه براى درمان سیاتیک تجویز مى شود. مرهم جوانه‌هاى درخت شالک وقتى به صورت کمپرس گرم روى جاهاى دردناک سیاتیک گذاشته شود، درد آن را تسکین داده و آرام مى کند. براى تهیه مرهم جوانه‌هاى شالک باید صد گرم جوانه‌هاى خشک درخت شالک را در سیصد گرم آب سرد بریزید و ظرف محتوى آن را روى آتش بگذارید تا به جوش آید و بیست دقیقه بجوشد.

 بعد صدوپنجاه گرم روغن زیتون را در آن بریزید و با آتش ملایمى آن قدر آن را بپزید تا آب آن تمام شود. سپس آن را تا گرم است در داخل پارچه تورى نازکى بریزید و روى جاهاى دردناک از سیاتیک بگذارید.

v       پماد رزماری از دسته داروهای گیاهی است که از آن در درمان دردهای عضلانی استفاده میشود. این پماد از روغن رزماری تهیه میشود و روغن رزماری را از برگ گیاهی به همین نام استخراج میکنند. مصرف رزماری بصورت موضعی ممکن است بتواند دردهای ناشی از اسپاسم عضلانی را کاهش دهد.

v       بسیاری از دردهای مفصلی و عضلانی بعد از فعالیت های بدنی شدید بوجود آمده و معمولا با چند روز استراحت و دوری از فعالیت تسکین میابند. استفاده از گرمای موضعی میتواند به تسکین این دردها کمک کند. با این حال باید به یاد داشت که در صورت ادامه داشتن این دردها باید حتما به پزشک مراجعه کرد تا علت دقیق و منشا آن مشخص شود.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان