[sbu_post_image]

گردن دردها از شایعترین شکایات مراجعین به کلینیکها میباشد. تقریباً ۸۰ درصد جمعیت جهان در طول زندگی خود به نحوی از گردن درد رنج می‌برند . پس از سردرد ، درد ناحیه گردن ، شایع‌ترین ناراحتی در جوامع کنونی است .
گردن درد علاوه بر ایجاد ناراحتی‌های فردی به سبب کاهش ظرفیت کاری ، اتلاف وقت ، غیبت از کار ، افزایش هزینه‌های بهداشتی – درمانی و زیان‌های اقتصادی ناشی از پرداخت دستمزد به افراد مصدوم می‌شود . گرچه علت بروز گردن دردهای گوناگون به طور کامل شناخته نشده اما اکثر متخصصین پزشکی بر این باورند که ماهیت ۷۰ درصد گردن دردها، مکانیکی است و از شرایط نامناسب کار ، وضعیت نادرست بدن وعوامل طبیعی ناشی می‌شود .

گردن ممکن است ناگهان شروع شده و یا تدریجی باشد.  در بسیاری از افراد  شایع‌ترین علت گردن درد آرتروز  است. اختلالاتی که ارگان‌های داخلی را تحت تأثیر قرار می‌دهند می‌توانند موجب ایجاد درد در گردن  شوند.

در بسیاری از موارد، شما می‌توانید با استفاده از داروهای از بین برنده درد، گردن درد خود را از بین ببرید.اگر گردن درد شدید است، ممکن است با استراحت راحت‌تر شوید. وقتی گردن دردتان بهتر شد، باید به شیوه صحیح وضعیت خود توجه داشته باشید تا از برگشت مجدد آن جلوگیری کنید.بیاموزید که چگونه اجسام را به طور صحیح بلند کنید. ورزش منظم انجام دهید.

بسیاری از موارد گردن درد بدون درمان برطرف می‌شود اما مشکلات باید درمان شوند. اصلاح وضعیت بدن و آموختن روش‌های بلند کردن اجسام خطرات را کاهش می‌دهد. در تعداد کمی از افراد، درد ناحیه گردن طولانی‌ مدت شده و موجب غیبت از کار و فعالیت‌های اجتماعی شده و ممکن است منجر به افسردگی شود. درمان مؤثر درد در این موارد ضروری است و ادامه دادن فعالیت‌های فیزیکی، ناتوانی را کاهش می‌دهد.

بیماران مبتلا به گردن درد حتما باید توسط پزشک معاینه و بررسی شوند. جهت تسکین درد علاوه بر مسکنها و استراحت میتوان از گردن بند های طبی و طب سوزنی هم بهره برد. امروزه از این روش در بسیاری از کشورهای پیشرفته استفاده میشود و تحقیقات علمی جدید هم تاثیر طب سوزنی را در کاهش و کنترل گردن دردها ثابت کرده است

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس