آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان مچ درد با طب سوزنی

صدمه ناگهانی: معمولاً آسیب‌های مچ زمانی رخ می‌دهد که شما بر روی دست خود بیفتید. این موضوع می‌تواند منجر به رگ به رگ شدن، شکستگی مچ و درد مچ دست شود. اگر استخوان مچ شکسته باشد، تغییر شکل مفاصل و ناتوانی در حرکت مچ از علائم آن است.

فشارهای تکراری: هر فعالیتی که باعث حرکت تکراری و طولانی مدت شود، می‌تواند باعث التهاب بافت اطراف مفصل و درد مچ دست شود.

آرتریت: ساییدگی و پاره شدن غضروف باعث استئوآرتریت می‌شود. وجود درد در قاعده انگشت شست ممکن است نشان دهنده استئوآرتریت باشد.

سندرم تونل کارپال: هنگامی که فشار زیادی روی عصب مدیان وجود داشته باشد، مچ دست متورم شده و درد مچ دست بیشتر می‌شود و این سندرم رخ می‌دهد. عضله انگشت شست، ضعیف شده و نمی‌توانید به خوبی چیزی را بگیرید. درد ممکن است تا ناحیه آرنج بالا رود.

رژیم غذایی سالم برای بهبود وضعیت ویتامین B6

ویتامین B6 یکی از ویتامین‌های مهمی است که برای سلامتی بدن ضروری است. برای بهبود وضعیت ویتامین B6 در بدن، باید غذایی با این ویتامین را مصرف کنید. می‌توانید این ویتامین را در غلات، جگر، دل و قلوه حبوبات و همچنین سبزیجات سبز تیره پیدا کنید.

سعی کنید از غذاهای تازه استفاده کنید و حتماً یک الی دو وعده سالاد با سبزیجات سبز را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. کرفس نیز به دلیل وجود سدیم به میزان فراوان می‌تواند به بهبود وضعیت ویتامین B6 کمک کند.

از خوردن کافئین که در قهوه، شکلات و کاکائو موجود است جداً پرهیز کنید. نوشابه‌های گازدار و الکلی و مواد غذایی که شامل اسید اگزالیک (Oxalic acid) هستند مانند اسفناج، ریواس و عدس و شکلات را به هیچ وجه استفاده نکنید.

هر روز صبح محلولی از یک لیوان آب به همراه کمی لیمو ترش تازه بنوشید. در صورت تمایل می‌توانید یک قاشق پودر مخمر نیز به این محلول اضافه کنید. نوشیدن یک لیوان آب هویج تازه نیز بسیار مفید است. با رعایت این رژیم غذایی سالم، می‌توانید به بهبود وضعیت ویتامین B6 در بدن خود کمک کنید.

درمان درد مچ دست با طب سوزنی

طب سوزنی دراین بیماری  درمان درد مچ دست کمک بسیار می کند . این کار با استفاده از سوزن های مخصوص روی نقاطی که مسیر انرژی در حرکت است زده می شود . البته اکنون جراحان نیز با جراحی موافق نبوده و مایلند که بیمار از مچ بند و دست بند به صورت تمام وقت استفاده کند تا بهبود یابد. البته ناگفته نماند که ویتامین۶ Bدر بهبود این عارضه بسیار مؤثر است و می تواند عامل مهمی در از بین بردن تورم باشد.

همانطور که گفته شد طب سوزنی در درمان این بیماری مفید بوده و از دیدگاه درمانهای طبیعی یا تغذیه نیز اهمیت زیادی دارد .

درمان درد مچ دست با استفاده از طب سوزنی  می‌تواند بسیار موثر باشد. در این روش، با استفاده از سوزن‌های مخصوص، نقاطی که مسیر انرژی در حال حرکت است، تحت تأثیر قرار می‌گیرند. امروزه، جراحان همچنان به جراحی موافق نیستند و ترجیح می‌دهند بیماران از مچ بند یا دست بند به صورت تمام وقت استفاده کنند تا بهبود یابند. همچنین، ویتامین B6 نیز در بهبود این عارضه بسیار مؤثر است و می‌تواند عامل مهمی در کاهش تورم باشد.

به علاوه، طب سوزنی از دیدگاه درمان‌های طبیعی یا تغذیه نیز اهمیت زیادی دارد. از این روش‌های طبیعی می‌توان برای بهبود درد مچ دست بهره برد و از عوارض جانبی جراحی‌های پیچیده جلوگیری کرد.

برای آشنایی بیشتر دردهای مچ دست روی لینک مربوطه کلیک کنید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان