آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان عوارض سکته مغزی با طب سوزنی

Z

سکته مغزی

سکته مغزی به علت قطع جریان خون به بخشی از مغز ایجاد می‌شود. این حالت می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در افراد سالمند شیوع آن بیشتر است.

علائم و نشانه‌های سکته مغزی بسته به محل و شدت آسیب متفاوت است. سکته مغزی معمولاً باعث فلج نیمه بدن در سمت مخالف آسیب می‌شود و ممکن است باعث اختلالات دیگری مانند مشکلات در بلع، اختلالات حسی، مشکلات روانی و عاطفی و اختلالات درکی شود. اختلالات تعادلی و وضعیتی نیز از عوارض شایع سکته‌های مغزی است. اگر اقدامات درمانی مناسب برای مشکلات حرکتی بیمار انجام نشود، ممکن است مشکلات ثانویه‌ای مانند زخم‌های فشاری، عفونت ریه و یبوست به وجود بیاید.

طب‌ سوزنی در درمان عوارض سکته مغزی

طب سوزنی به عنوان یک روش درمانی مؤثر برای بازتوانی و توانبخشی عوارض مختلف پس از سکته مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شامل فلج ناقص یا کامل یک نیمه از بدن، ناتوانی یا اختلال تکلم، اختلال بلع، اختلالات راه‌رفتن، افسردگی، دردهای مزمن، اختلالات دفع ادرار، اختلالات حسی و انقباضات عضلانی می‌شود. مطالعات مختلف نشان داده‌اند که طب سوزنی می‌تواند بهبود بیماران را تسریع بخشد و این موضوع توسط مراکز معتبر علمی و دانشگاهی کشورهای مختلف تأیید شده است.

یکی از عوارض شایع پس از سکته مغزی، فلج ناقص یا کامل یک نیمه بدن به همراه اختلالات مختلف حسی و حرکتی است. در این موارد، طب سوزنی می‌تواند با مکانیزم‌های مختلف به بهبود بیمار کمک کند.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان