آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان سردردهای تنشی با طب سوزنی

سردرد تنشی

سردرد تنشي نوع خاصي از سردرد است كه اغلب در افراد افسرده يا كساني كه تحت استرس مزمن قرار دارند ايجاد مي‌شود. اين نوع سردرد معمولاً در اكثر ساعات روز وجود دارد اما شدت آن خفيف تا متوسط است و مشكل جدي براي فعاليت‌هاي روزانه ايجاد نمي‌كند. اين سردردها معمولاً در پايان روز و در موقع خستگي شديدتر مي‌شود. اين نوع سردرد بيشتر به صورت احساس سنگيني در سر است و افراد مبتلا مي‌گويند: “احساس مي‌كنم يك ديگ روي سرم گذاشته‌اند” .

اهميت سردرد تنشي در آن است كه ممكن است درد فقط در ناحيه پيشاني و دور چشم ها وجود داشته باشد و به همين دليل با مشكلات چشمي اشتباه شود. برخي از صاحب نظران معتقدند كه سردرد تنشي نوع خاصي از ميگرن معمولي مي‌باشد. درمان آن نيز مشابه درمان ميگرن مي‌باشد.

انواع سردرد های تنشی

سردردهای تنشی یا عروقی ساده شامل 3 نوع هستند:

درد ناشی از كشیدگی عضلانی در سر، گردن و صورت

درد ناشی از تنگ شدن رگ های مغز كه باعث فشار آمدن روی دیواره رگ ها می شود.

درد ناشی از گشادشدن رگ های مغز این سردردها می توانند گهگاه پیش آیند، مثلاً در اثر یك واقعه استرس زا، یا این كه به صورت مزمن رخ دهند (گاهی هر روز).

طب سوزنی و درمان سردرد های میگرنی و تنشی

طب سوزنی ممکن است میگرن و یا سردردهای تنشی را تسکین دهد.

دو مطالعه بزرگ نشان داد، افرادی که از طب سوزنی استفاده کرده بودند، در مقایسه با آنهایی که درمانهای معمول را انجام داده بودند، روزهای کمتری دچار سردردهای تنشی شدند.

طب سوزنی یك روش درمانی مكمل است كه به موزارات درمان هایی مانند ارتوپدی استفاده می شود اما برخی پزشكان از طب سوزنی به عنوان درمان اصلی دردهای میگرنی و دردهای آرتروزی استفاده می كنند.

مسیرهای سوزن های این طب در بدن، مسیرهای خاص الكتریكی هستند كه با تغییرات در محیط های شیمیایی و الكترومغناطیسی بدن، باعث تنظیم هورمون ها و انرژی در بدن می شوند و بیماری را درمان می كنند.

منبع:   تبیان    سلامت نیوز    شفا نوش

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان