آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان دردهای اسکلتی عضلانی در کلینیک امید

photo 2017 08 22 15 50 07

تمرین درمانی تخصصی بیماری های اسکلتی و عضلانی

کلینیک دردهای اسکلتی عضلانی یکی از کلینیک های تخصصی موفق مرکز جامع توانبخشی امید می باشد، رویکرد این کلینیک یک رویکرد چند رشته ای می باشد. بدین مفهوم که بیماران مراجعه کننده بدلیل اختلالات اسکلتی عضلانی، پس از ویزیت توسط پزشکان متخصص و معاینات بالینی و ارزیابی های بیومکانیکال کامپیوتری، بنا به اندیکاسیون درمانی و زیر نظر پزشک متخصص ،از خدمات دیگر این کلینیک نظیر مشاوره الکترودیاگنوستیک (نوار عصب و عضله)، فیزیوتراپی تخصصی(الکتروتراپی، مکانوتراپی، منوال تراپی(درمان دستی) و تراکشن (کشش) )، حرکات اصلاحی، آب درمانی، درمان دستی ستون فقرات(مانیپولاسیون)،کار درمانی، ماساژ درمانی، تزریقات تخصصی، مگنت تراپی، لیزرتراپی، تزریق PRP، طب سوزنی و آزمایشگاه تخصصی و انحصاری ارزیابی بیومکانیکال ستون فقرات و اندام ها (اسکن ستون فقرات و اسکن کف پا)،نیز بهره مند شوند و تحت درمان کامل توانبخشی قرار بگیرند. این  با پشتوانه نیروهای متخصص خود در سالهای گذشته بصورت همه روزه (بجز ایام تعطیل) از ساعت 9صبح الی 9شب درخدمت بیماران مراجعه کننده به این مرکز بوده است.

این کلینیک یک مرکز چندرشته ای بوده که با همکاری گروه های مختلف تخصصی و با مدیریت دکتر محمدرضا امیدظهور، پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی از ابتدای فعالیت مرکز جامع توانبخشی امید شروع به کار کرده است.

ذکر این نکته اهمیت دارد که در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی باید رویکرد چندرشته ای باشد و از ابزارهای مختلف استفاده کرد. بعنوان مثال خانم مسنی زانویش مبتلا به آرتروز است. دراین حالت رویکرد اول کاهش درد و در مرحله بعد بهبود عملکرد و در نهایت کمک به فرایند ترمیم است. در مورد کاهش درد با توجه به اینکه درد آرتروز به علت ساختمانهای اطراف است پس ابتدا باید بدان توجه نمود و کاهش التهاب در آنها مثل بورسیت (pes Anserinus) مهم است. همچنین باید به نقاط ماشه ای عضلات اطراف زانو توجه نمود و درد را کاهش داد. در مرحله بعد باید راستای زانو را بوسیله ارتوز زانو و یا یک کفی مناسب تصحیح نمود (در بسیاری از موارد زانو حالت پرانتزی پیدا می کند) همچنین توجه به تقویت عضلات اطراف زانو خیلی مهم است چون با تقویت آنها عملکرد فرد بهتر شده و میزان بار کمتری به زانو وارد می شود(لزوم آموزش تمرینات زانو) و در نهایت استفاده از تکنیک PRP جهت کمک به ترمیم غضروف مفصلی مهم است. پس همچنان که مشاهده می شود مثلاً PRP بعنوان فقط یک جزء در این فرآیند نقش دارد و می تواند یکی از اجزاء مهم در کنار سایر موارد باشد و طبق مقالات علمی خودش به تنهایی معجزه گر نیست ولی اگر همراه با یک رویکرد و دید کامل به مشکل بیمار باشد بهترین درمان مکمل است.

مقالات مرتبط

کجی گردن چیست؟

تغییر شکل گردن و کجی گردن ممکن است با چرخش سر شخص همراه باشد. این وضعیت می‌تواند مادرزادی، اکتسابی، حاد،

مطالعه »

دیسک کمر

ستون فقرات انسان شامل 7 مهره گردنی ،12 مهره سینه ای ، 5 مهره کمری ، یک استخوان خاجی و

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان