آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

حرکات ورزشی در آب برای کمردرد

wellness poolL

در صورتیکه نتوانید از بروز درد دیسک کمر جلوگیری کنید و به آن مبتلا شدید درمان های خانگی و ورزش کمر درد و انجام حرکات صحیح برای انجام فعالیت ها میتواند در طول چند هفته باعث درمان کمر درد بشود وعملکرد بدن را برای مدت طولانی حفظ کند. در صورتی که وقت و امکانات لازم برای استفاده از استخر وجود نداشته باشد، برای درمان کمردرد بویژه آسیب دیسک بین مهره ای، می توان از وان آب گرم استفاده نمود. برخی حرکات اصلاحی کمردرد که در وان قابل اجراست به شرح زیر می باشد:

1- تا سینه در آب گرم درون وان فرو روید، با دستها لبه ی وان در دو طرف نگه دارید. سپس عضلات شکم را منقبض نمائید به طوری که کمر با دیواره ی وان تماس پیدا کند. این وضعیت را تا ده شماره حفظ کرده، سپس به حالت اولیه باز گردید.

2- برای درمان کمردرد تا سینه در وان آب گرم فرو روید و با دستها طرفین وان را بگیرید. سپس زانوها را خم نموده، پاها را به طرف شکم ببرید. پس از چند ثانیه به حالت اولیه باز گردید.

3- تا سینه در وان آب گرم فرو روید با دستها لبه های وان را در دوطرف بگیرید. سپس یکی از پاها را صاف نگه داشته، پای دیگر را به طرف شکم خم نمایید، پس از چند ثانیه به حالت قبلی باز گردید. این برای را پای دیگر تکرار نمائید.

4-  تا سینه در وان آب گرم فرو روید، با دستهای طرفین وان رانگه دارید و زانوها را خم نمایید. حال زانوها را از یکدیگر دور کنید تا به طرفین وان برسند. پس از 5 شماره به حالت اولیه باز گردید.

5- تا سینه در وان آب گرم فرو روید. با دستها طرفین وان را نگه دارید. ابتدا زانوها را خم کنید سپس آنها را به طرف شانه ی راست حرکت دهید. پس از 5 شماره به حالت اوله و باز گردید. حال این حرکت برای  را به طرف شانه ی چپ انجام دهید.

6- برای درمان کمردرد تا سینه در وان آب گرم فرو روید. دست ها را در کنار تنه نگه دارید. ابتدا زانوها را تا حد امکان خم کنید در مرحله ی بعد آنها را کاملا صاف نمایید.

7- برای درمان کمردرد تا سینه در وان آب گرم فرو روید، دستها را در کنار تنه نگه دارید. سپس عضلات پشت و کمر را منقبض نمایید و از پشت به دیواره ی وان فشار وارد کنید.

8- تا سینه در وان آب گرم فرو روید دستها را در کنار تنه نگذارید. سپس عضلات باسن را منقبض نمایید و رانها را به کف وان فشار دهید این حرکت در درمان کمردرد موثر می باشد.

حرکات فوق را برای درمان کمردرد در هر جلسه 5 تا 10 بار تکرار نمایید. معمولا توصیه می شود که درجه ی حرارت آب وان حدود 40 تا 45 درجه سانتیگراد و مدت انجام حرکات در آب 20 دقیق باشد. گرمای آب سبب افزایش دمای کمر می گردد و گردش خون ناحیه کمر را بهبود می بخشد که این امر نقش مهمی در درمان کمردرد ، کاهش خشکی مفاصل، بهبود حرکات و کاهش گرفتگی (اسپاسم) عضلات دارد.

برای مطالعه و آشنایی بیشتر کلیک کنید:

آب درمانی و دیسک کمر

آب درمانی و درمان کمر درد

آب درمانی در ضایعات نخاعی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان