دردآرنج

آرنج درد

درد آرنج ممکن است ناشی از التهاب مفصلی یا مشکلی باشد که در ستون مهره های گردنی به وجود آمده است. باید به خاطر بسپارید که درد چگونه شروع شده است و آیا نشانه های دیگر نظیر درد در دیگر مفصل های بدن مانند مچ دست ها یا پاها، یا سفتی گردن بروز کرده است یا نه، پزشک معالج با اطلاع از این موارد راههای بررسی و در صورت لزوم درمان مناسب را تعیین می کند.

آسیب دیدگی آرنج

ضربه: افتادن روی آرنج، در رفتن و پیچ خوردن این مفصل می تواند باعث آسیب دیدگی آن شود ورزشهایی نظیر راگبی، کشتی و ژیمناستیک با خطر وارد شدن ضربه به آرنج همراهند. وارد آمدن ضربه به آرنج ممکن است فوراً سبب درد، تورم و کبودی شود یا اینکه مدتی پس از آسیب دیدگی نشانه ها بروز کند و سفتی و درد تدریجاً فزاینده ای ایجاد شود که می توان آنها را مستقیماً با آسیب وارد شده مربوط دانست. برای رفع درد و تورم می توان روی مفصل یخ گذاشت. برای بررسی بیشتر باید به پزشک یا اورژانس مراجعه کرد و تا زمانی که بهبود قطعی حاصل نشده است، باید از وارد آوردن فشار بر آرنج خودداری شود.

اگر مفصل آسیب دیده با فشار حرکت داده شود خطر بروز عوارضی در مفصل آرنج و در نتیجه معلولیت هایی را در دراز مدت در پی خواهد داشت.پس از آسیب دیدگی ضربه ای، اگر آرنج سفت باشد باید انعطاف پذیری و قدرت این مفصل را به تدریج و در مراحلی آسان دوباره به دست آید.

حرکت اول:

تا جایی که می‌توانید مچ دست خود را خم کنید. سپس آن را تا جای ممکن باز کنید. این حرکت را ۳ نوبت و هر نوبت ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش آرنج درد

حرکت دوم:

آرنج خود را ۹۰ درجه خم کنید. کف دست خود را به بالا چرخانده و ۵ ثانیه نگه دارید. حال کف دست خود را به سمت زمین چرخانده و ۵ ثانیه نگه دارید. دقت کنید که نباید زاویه آرنج شما از ۹۰ درجه بیشتر شود.

حرکت سوم:

یک چکش را در دست بگیرید و آرنج خود را ۹۰درجه خم کنید. به آرامی دست خود را بچرخانید طوری که یک بار کف دست شما روبه پایین و بار دیگر روبه بالا قرار گیرد. این حرکت را نیز ۱۰‌بار و ۳ نوبت در روز انجام دهید.

حرکت چهارم:

یک قوطی نوشیدنی را طوری در دست بگیرید که کف دست شما روبه پایین قرار گیرد. مچ خود را به آرامی به سمت بالا خم کنید و سپس به حالت اولیه برگردانید. این حرکت را ۱۰ بار و ۳ نوبت در روز انجام دهید. می‌توانید به مرور به وزن جسمی که در دست می‌گیرید بیفزایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو