آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تمرینات آب درمانی

در کشورهای پیشرفته و در حوزه علم طب ورزشی، امروزه ورزش‌های مناسبی برای بیماران مفصلی در داخل استخرهای مخصوص برای توانبخشی انجام می‌شود، که به آن تمرینات آب درمانی می‌گویند.

با انجام ورزش در آب به دلیل بی‌وزن بودن بدن در آب، احتمال وقوع آسیب بسیار کم است و گاهی اتفاقاً اصلاً نمی‌افتد. برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، ورزش در آب یا آب درمانی یکی از بهترین گزینه‌های درمانی است.

تمرین اول

برای انجام این حرکت آب درمانی راه رفتن به جلو و سپس به عقب در طول استخر،باسن و پا را رو به جلو نگه دارید.در صورت لزوم استفاده از نرده برای حفظ تعادل

تمرین دوم

برای انجام این حرکت آب درمانی، شما باید پشت به دیوار استخر قرار بگیرید. در این حالت، ما می‌خواهیم راه رفتن را از کنار دیوار انجام دهیم. به عبارت دیگر، اگر به سمت راست حرکت کنید، هر دو دست را باز کرده و پای راست را از کنار خود بیرون بکشید. سپس، وقتی که پای چپ را نیز به سمت پای راست حرکت دادید، دست‌ها را هم به سمت پایین بیاورید.

تمرین سوم

برای انجام این حرکت آب درمانی در حالی که به پلو در کنار دیوار استخر ایستاده اید؛ از دست نزدیک به لبه استخر به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.سپس در حالی که پای دور از دیوار استخر(دراین تصویر پای چپ) را بدون اینکه از زانو خم کنید، صاف و کشیده جلو آورید ، بعد هیمن پا را رو به عقب ببرید.

تمرین چهارم

برای انجام این حرکت آب درمانی، شما باید به فاصله‌ای که به اندازه طول اندام فوقانی است از دیوار استخر ایستاده و لبه دیوار را بگیرید. سپس به آرامی پا (در این حالت پای چپ) را صاف کرده و از کنار بدن بالا بیاورید. در نهایت، به وضعیت اولیه، یعنی خط وسط بدن، بازگردید.

برای مطالعه آب درمانی و فواید آن کلیک کنید.

مقالات مرتبط

پیشگیری از درد پا

اگر درد پا مرتبا شما را آزار می‌دهد، می‌توانید از شروع درد جلوگیری کنید. بستن کمربند سفت، پوشیدن شلوار تنگ

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان