آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تمرینات آب درمانی

در کشورهای پیشرفته و در علم طب ورزشی،امروزه ورزش‌های مناسبی برای بیماران مفصلی در داخل استخرهای مخصوص توانبخشی انجام می‌گیرد که منظور همان تمرینات آب درمانی است.
با ورزش در آب به دلیل بی وزن بودن بدن در آب، وارد شدن آسیب بسیار کم اتفاق می افتد و شاید هم هرگز چنین پیش نیاید.مخصوصا” برای اشاخصی که دچار پوکی استخوان هستند،آب درمانی یا ورزش در آب یکی از بهترین گزینه های درمانی است.

تمرین اول

برای انجام این حرکت آب درمانی راه رفتن به جلو و سپس به عقب در طول استخر،باسن و پا را رو به جلو نگه دارید.در صورت لزوم استفاده از نرده برای حفظ تعادل

تمرین دوم

برای انجام این حرکت آب درمانی پشت به دیوار استخر بایستید،در این جا می خواهیم راه رفتن را از کنار انجام دهیم.یعنی اگر به طرف راست حرکت کنیم؛ هر دو دست را باز می کنیم و پای راست را از کنار حرکت می دهیم؛ سپس وقتی که پای چپ را نیز به سمت پای راست حرکت دادیم دست ها را نیز پایین می آوریم.

تمرین سوم

برای انجام این حرکت آب درمانی در حالی که به پلو در کنار دیوار استخر ایستاده اید؛ از دست نزدیک به لبه استخر به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.سپس در حالی که پای دور از دیوار استخر(دراین تصویر پای چپ) را بدون اینکه از زانو خم کنید، صاف و کشیده جلو آورید ، بعد هیمن پا را رو به عقب ببرید.

تمرین چهارم

برای انجام این حرکت آب درمانی با فاصله‌ای به اندازه طول اندام فوقانی کنار دیوار استخر ایستاده و لبه دیوار را بگیرید.به آرامی پا را ( در این تصویر پای چپ)صاف و از کنار بدن بالا بیاورید.به وضعیت اولیه یعنی خط وسط بدن بازگردید.

برای مطالعه آب درمانی و فواید آن کلیک کنید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان