آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تقویت عضلات شکم و کمر با ورزش های DBC

انقباض عضلات کمر

از وظایف کلیه ی کلینیک های DBC در سر تا سر دنیا، اندازه گیری و اعلام میزان موفقیت در درمان، برای تمام بیماران است. علاوه بر بررسی اولیه، بیمار بعد از 6 و 12 هفته بعد از انجام ورزش های تقویت عضلات شکم و کمر، مجدداً مورد بررسی قرار می گیرد و با حالت بدو ورود مقایسه می گردد. این کار خود بخشی از درمان رفتاری – شناختی (CBT) می باشد.

ورزش های DBC برای تقویت عضلات شکم و کمر

– روی صندلی بنشینید و پاها را کاملاً از هم بازکنید. اکنون دم عمیق کشیده آنرا نگه دارید و در این حالت تنه را خم کرده و مفاصل آرنج را از بین زانوهای خود عبور دهید، بعد از هفت ثانیه هوا را از ریه ها خارج کرده و تنه را صاف کنید. این ورزش را تکرار کنید.

– به پشت بخوابید، ران و زانوها را خم کنید و کف پاها را روی تخت قرار دهید. در این حالت یک پد بزرگ، بطور عمودی در زیر سمت چپ ساکروم قرار دهید طوری که از مفاصل L5-S1، S1-S2و S2-S3 عبور کند. این وضعیت را 2 دقیقه حفظ کنید (پد استفاده شده در ابعاد 10 در 2/5 سانتی متر می باشد). سپس به وضعیت شروع تمرین بر گردید و این ورزش تقویت عضلات شکم و کمر را تکرار کنید.

– روی شکم بخوابید و سر خود را روی پشت دستان‌تان بگذارید.

کف دستان‌تان را کنار سر قرار داده و سرتان را بالا بیاورید (قبل از انجام این حرکت باسن خود را منقبض کنید.این ورزش تقویت عضلات شکم و کمر بسیار مهم است و در صورت منقبض نکردن باسن در هنگام حرکت کبری، به کمر شما صدمه وارد می‌شود).

سعی کنید با فشار آوردن بر کف دستان قفسه سینه را تا لگن بالا بیاورید (لگن حتماً باید منقبض باشد).

– آرنج خود را صاف کنید و به بدن کشیدگی بیشتری دهید. (لازم نیست که این وزش تقویت عضلات شکم و کمر را به صورت کامل انجام دهید.سعی کنید به اندازه توانایی بدن‌تان به آن کشش دهید).

آرنج خود را خم کنید و به ترتیب لگن،قفسه سینه و سر خود را به حالت اول برگردانید.

این طبیعی است که در طول انجام این ورزش DBC برای تقویت عضلات شکم و کمر به علت سفتی ستون فقرات و پشت خود احساس درد در این دو ناحیه داشته باشید.با انجام آهسته و مکرر این ورزش مشکل برطرف می‌شود.

برای مطالعه “ورزش کوچک کردن شکم و پهلو ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

علائم دیسک کمر

بیماری دیسک کمر معمولا از دهه سوم به بعد ایجاد می‌شود، البته در زنان جوان، دیسک جوانی هم دیده می‌شود،

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان