آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تاثیر یوگا برکمردرد

images?q=tbn:ANd9GcQ lBVVUarjSvSou DCCy MTccnKHGCq1Ted YEdjiW1ko nCnNvg

کمردرد، یکی از شایع‌ترین مشکلات انسان جوامع امروزی است و بسیاری از افراد در رده‌های سنی مختلف آن را تجربه می‌کنند. اما «یوگا» به طرز چشمگیری می‌تواند باعث درمان این بیماران و کاهش دردهای عضلانی استخوانی آنها شود.

اگر تمرینات یوگا به‌طور منظم اجرا شوند بهترین وسیله برای غلبه بر دردهای جسمانی پشت هستند.

یوگا اغلب ترکیبی از حالات بدنی، تکنیک های تنفس و تمدد اعصاب است و کلاسهای هفتگی یوگا یا کشش فشرده کمردرد را درمبتلایان کمتر کرده است. عموما شایعترین مشکل کمردرد مربوط به ناتوانی در انجام کار و دلیلی برای از دست دادن کار می باشد.

علاوه بر آن در اثر تمرین یوگا فشارهائی که بر روی عصب بین مهره‌ای وارد می‌شود، از بین می‌رود و سبب می‌شود که فرد قابلیت ارتجاعی مهره‌های خود را باز یابد. یوگا عضلات شکمی را تقویت می‌کند و سبب می‌شود آن‌ها نقش درست خود را در نگه داشتن وضعیت مناسب و حمایت از لگن ایفا کنند.

وضعیت‌های خم شدن به پشت برای دردهای پشت مفید است و آرامش را به بدن باز می‌گرداند. دردهای ناحیه پشت را بهبود می‌بخشد. بدن بعد از خواب صبحگاهی بیشترین حالت انقباضی را دارد و این زمان است که تمرین یوگا باید شروع شود.

تمرین‌های یوگا تنش‌های موجود در بدن را قبل از آن‌که درد ایجاد کند، از بدن خارج می‌کنند. تمرین‌های فیزیکی یوگا عضلات طرفین مهره‌های کمر را قوی کرده، با آرامشی که ایجاد می‌کند سلامتی مهره‌ها و دیسک بین مهره‌ای را تضمین کرده و تاندون‌ها را قوی و محکم می‌سازند.

درمان های زیادی وجود دارند، اما هیچ کدام از آنها برای کمردرد در طولانی مدت موثر نمی باشد و در مطالعات کمتری اشاره شده است که یوگا برای کمر درد موثر است.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان