آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

بریس ستون فقرات

بریس‌ها یا ارتوزها، عبارت کلی برای دستگاه‌هایی هستند که در اطراف بدن قرار می‌گیرند تا حرکت را کنترل کرده یا شکل آن را تحت تأثیر قرار دهند. بریس ها یا ارتوزها از انواع و اقسام مختلفی برخوردار هستند و برای اقسام مختلفی از بدن به صورت‌های گوناگون ساخته می‌شوند.

بریس‌های فقرات می‌توانند یک یا چند بخش از فقرات را ثابت نگه دارند. این بلندکردها در درمان آسیب‌های فقرات، اصلاح اشکال فقرات و پس از عمل‌های جراحی فقرات استفاده می‌شوند. مهم‌ترین این بلندکردها عبارتند از:

– بریس‌های سرویکال (یا یقه سرویکال) برای ثابت نگه داشتن ناحیه سرویکال فقرات استفاده می‌شوند. بریس‌های نرم سرویکال معمولاً در درمان درد گردن استفاده می‌شوند. بریس‌های سخت سرویکال در درمان دیسک‌های برآمده یا بروز دیسک استفاده می‌شوند. یک نوع از بریس‌های سخت سرویکال، بریس‌ سرویکال فیلادلفیا است.
“””

 

بریس
بریس گردنی

                      بریس گردنی نرم                                   

 

  • بریس هالو Halo brace نوعی ارتوز گردنی- سینه ای Cervico Thoracic Orthosis CTO است که در درمان شکستگی های ستون مهره گردنی مورد استفاده قرار میگیرد.
بریس سینه ای
بریس سینه ای

 

  • بریس مینروا نوعی بریس گردنی- سینه ای- کمری  است. این بریس موجب بیحرکتی کامل گردن شده و در آسیب های ویپلش و یا شکستگی های مهره های گردنی و اعمال جراحی فیوژن مهره های گردنی از آنها استفاده میشود

 

بریس گردنی سینه ای کمری
بریس گردنی سینه ای کمری

بریس گردنی سینه ای کمری
بریس گردنی سینه ای کمری

بریس گردنی سینه ای کمری
بریس گردنی سینه ای کمری
  • بریس های میلواکی Milwaukee brace  هم نوعی بریس گردنی- سینه ای- کمری- خاجی Cevico Thoraco Lumbo Sacral Orthosis CTLSO است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره 09025804413 تماس حاصل نمایید.

 

2089 352089 36

بریس بوستون نوعی بریس گردنی- سینه ای- کمری- خاجی Cevico Thoraco Lumbo Sacral Orthosis CTLSO است که در درمان اسکولیوز کودکان از آن استفاده میشود. این بریس پلاستیکی بوده و قسمت فلزی ندارد و از آن میتوان به راحتی در زیر لباس استفاده کرد. از این بریس بیشتر در تصحیح اسکولیوز در ستون مهره ای کمری و سینه ای استفاده میشود.

بریس ستون فقرات
بریس ستون فقرات

 

ارتوز توراکولومبار Thoracolumbar spinal orthosis TLSO یک جلیقه پلاستیکی است که دورتادور تنه را گرفته و یا میتواند بصورت کمربند یا کرست های طبی با نوارهای فلزی باشد. این ارتوز ستون مهره سینه ای و کمری را بیحرکت کرده و در درمان شکستگی های ستون مهره بکار برده میشود. از این بریس ها همچنین در درمان اسکولیوز استفاده میشود.

 

بریس اسکولیوز
بریس اسکولیوز

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره تلفنیمشاوره رایگان