آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

انواع درمان دیسک گردن

images?q=tbn:ANd9GcT3mE7KsNbjO8 oaM1yFh71Fy2iezRvLZxI IA

درمان نگهدارنده

با رعایت نکته‌های بسیار ساده و جزیی می‌توان بیماری را درمان کرد. در بیرون‌زدگی دیسک، بلافاصله سیستم التهابی بدن فعال می‌شود و بدن هم به‌طور خودکار آن را خنثی می‌کند. دیسک گردن یک بیماری خودمحدودشونده است و با مداخلات بهینه‌سازی فرایند شغلی و وضعیت‌های مناسب هنگام کار بهبود حاصل می‌شود.

بی‌حرکت‌ نگه‌داشتن گردن بسیار مفید است زیرا فشار وارده کمتر می‌شود و به مرور بیرون‌زدگی سر جای اول خود برمی‌گردد. برای این کار گردن‌بندهای طبی وجود دارد. همچنین برای تقویت عضلات و قوی‌تر کردن آن مانورهای ورزشی کمک می‌کند تا روند سریع‌تر طی شود.

درمان جراحی دیسک گردن

• افرادی که نقص پیشرونده دارند یعنی دیسک گردن آنقدر شدید است که حتی در راه رفتن نیز دچار مشکل شده‌اند و احساس می‌کنند هنگام راه رفتن، روی برف یا روی ابر قدم برمی‌دارند یا زمین می‌‌‌خورند و دست‌هایشان قدرت انجام هیچ کاری ندارد و دچار نقص عصبی شده‌اند.

• گروهی که هیچ علایم عصبی ندارند، فقط از درد شدید و ناتوان‌کننده رنج می‌برند و به درمان باوجود همه اقدام‌ها پاسخ نمی‌دهند و شدت درد باعث افت کیفیت زندگی‌شان شده است.

• برای برگرداندن بیمارانی که کاملا با استراحت بهبود می‌یابند ولی وقتی به محل کارشان بازمی‌گردند، دوباره همه علایم آغاز می‌شود، به جامعه و از سرگیری زندگی روزمره و عادی، اقدامات جراحی ضرورت می‌یابد.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان