آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

کاربرد طب سوزنی در درمان درد کف پا و آرتریت

images?q=tbn:ANd9GcS5vyVsT 9xCHXXOJ00OrUCKXj goGZnebIck kcYMcqd6eEU ijg

طب سوزنی برای درمان آرتریت

موسسه ملی آرتروز و بیماریهای اسکلتی و عضلانی و پوست بیان داشته است که طب سوزنی می تواند علاوه بر اثر کمک کنندگی بر کاهش درد آرتریت، نقش درمانی هم داشته باشد و برخی از نوید بخش ترین تحقیقات اولیه نشان داده است که طب سوزنی درد آرتروز را در زانو می کاهد.

از آنجایی که اکثر افراد معمولا” این تصور را در ذهن دارند که طب سوزنی فقط برای تسکین دردها کاربرد دارد، احتمالا” بیماری آرتریت (التهاب مفاصل) از شایعترین بیماریهایی است که بیماران برای درمان خود به یک متخصص طب سوزنی مراجعه می کنند. در طب غربی اکثر موارد آرتریت را بصورت آرتروز (استئوآرتریت) با آرتریت روماتوئید تقسیم بندی می کنند.

آرتروز (استئو آرتریت) بیماری است که بر اثر فرسودگی مفاصل ایجاد می شود و بنابراین بیشتر در افراد مسن دیده می شود. در افراد جوان، این بیماری معمولا در مفصل هایی بروز می کند که قبال دچار صدمه شده باشد. این بیماری مفصل های بزرگ را گرفتار می کند مفصل هایی مثل مفصل های لگن و مفصل زانو هنگامی که سطوح طبیعی مفصلی فرسوده شده و از بین می روند، تجمعاتی از کلسیم در آن ایجاد می شوند و بیمار متوجه می شود که مفصلش سفت شده و دردناک می گردد بخصوص در هنگام حرکت دادن مفاصل.

این انسداد جریان چی است که باعث بروز درد و تورم می شود. یک متخصص طب سوزنی با زدن سوزن به نقاط خاصی می تواند این انسداد را بر طرف نموده و مشکل بیمار را حل نماید.

برای درمان این بیماری ، متخصص طب سوزنی از نقاطی استفاده می کند که تهاجم سرما و رطوبت را از بین برده و انسدادی که در جریان چی وجود دارد را بر طرف نماید.

%D8%B7%D8%A8 %D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%86%DB%8C+%DA%A9%D9%81 %D9%BE%D8%A7

درمان درد کف پا با طب سوزنی

اعضا مشخص شده در تصویر بالا نقاط طب سوزنی کف پا را نشان می دهد و ارتباط با وضعیت اعضا بدن در کل درست است. زیرا بخشی از اعصاب بدن به کف پا می رسد.

با آشنایی با این وضع می توانید به بخشی از اطلاعات لازم درباره درد کف پا و دیگر اعضا پی ببرید. مثلا اگردر ناحیه شصت و انگشتان پا احساس مور مور شدن، یا خارش و یا سوزش و گرما ودرد و بی حسی و..دارید هریک نشانه ای از ناراحتی در قند یا فشارخون یا چربی و… می باشد یا درد درکف پا البته باید توجه داشت گاه فرد ناراحتی کلیه دارد و از ناحیه شکم سریعتر و زودتر درک می کند. توجه به علایم صادره از کف پا نیاز به دقت و علم دارد.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان