آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

کاربرد طب سوزنی در درمان درد گردن

طب سوزنی اثر تسکینی دارد اما اگر با شناخت بیماری انجام شود می تواند اثرات درمانی طولانی مدت داشته باشد یا باعث درمان بیماری شود. مثلا درمان طب سوزنی در نقاط ماشه ای که نقاط حساس بدنی می باشند می تواند به درمان قطعی بیماری هایی مانند درد گردن گردد.

ستون فقرات شامل استخوان هائي بسيار تخصص يافته مهره ها ديسک هاي بين مهره تاندون ها ، عضلات و بسياري از عناصر مهم ديگر است .آسيب هر يک از اين عناصر مي تواند موجب درد گردن شود.

درد ناشي از آسيب معمولا شديد و ناگهاني است همچنين کبودي و تورم نيز مي توانند در مراحل اوليه ظاهر شوند. از جمله عوارض حادي که در اين افراد محتملند مي توان به موارد زير اشاره کرد:

کشيدگي عضلات يا آسيب تاندون ها و لیگامانها ، شکستگي ، جابجائي استخوان ها  که حتي مي تواند موجب آسیب نخاع شده و با علائم عصبي مثل فلج اندام ها ، يا گزگز و… تظاهر کند. بي حرکت کردن محل آسيب و گردن بيمار از مهمترين نکاتيست که بايد به آن توجه کنيم

استفاده از طب مکمل

برای استفاده از یک روش درمانی طب مکمل ، با متخصص این طب مشورت کنید. پزشک درباره فواید و مضرات روش درمانی با شما صحبت می کند.

درمان های مکمل برای درد گردن عبارتند از

1- طب سوزنی

2- کایروپرکتیک

3- ماساژ درمانی

4- تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست

طب سوزنی با استفاده از سوزنهای بسیار نازک استریل و یکب ار مصرف انجام میشود. در طب سوزنی با فرو کردن سوزن به درون نقاط خاصی از بدن، تسکین درد گردن ایجاد میشود و باعث کاهش اسپاسم می شود. ممکن است برای کسب نتیجه مطلوب به چندین جلسه درمان نیاز باشد.

طب سوزنی در دست افراد غیر پزشک می تواند خطرناک باشد. از عوارض طب سوزنی گردنی، پارگی ریه است. در این حالت بیمار بعد از طب سوزنی یا چند ساعت بعد به درد سینه مبتلا می شود. بیمار باید فورا به اورژانس مراجعه نماید.

مقالات مرتبط

ورزش برای درد پاشنه پا

یکی از اقدامات مهم درمانی برای درد پاشنه، انجام نرمش‌های کششی است. هدف از این نرمش‌ها، افزایش انعطاف‌پذیری فاشیای پلانتار

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان