آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

کاربرد شاک ویو تراپی در درمان برخی از بیماریها

 

9k=

شوک ویو امواج صوتی می باشد که با میزان انرژی بالا و بصورت غیر تهاجمی و بدون دارو به بافت تحت درمان اعمال می شود. این دستگاه درروشهای طب فیزیکی و توانبخشی، فیزیوتراپی، ارتوپدی و طب ورزشی کاربرد داشته و جهت درمان بیماریهای زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

  • خار پاشنه
  • آرنج تنیس بازان Tennis Elbow
  • درد و بی حرکتی شانه
  • درد ناحیه کمر
  • درد تاندون آشیل
  • کشیدگی تاندون کشکک
  • انبساط عضلانی
  • درد کشاله ران
  • درد لگن و موارد مشابه

درمان خارپاشنه با  شاک ویو تراپی

این روش درمانی در طی ۳ یا ۴ جلسه با دردی مختصر انجام می‌شود و احتمال عود مجدد خارپاشنه در آن وجود ندارد.

 خارپاشنه یک برآمدگی استخوانی در قسمت انتهایی پا و محل پاشنه است که در اثر استفاده از کفش نامناسب و معیوب بوجود می‌آید.

این عارضه هم چنین در اثر اضافه وزن یا در نتیجه صاف بودن کف پا در افراد ایجاد می‌شود که احساس درد در ناحیه پاشنه پا را به دنبال خواهد داشت.

تعویض کفش معیوب با کفش مناسب و راحت را اولین اولویت در درمان خارپاشنه پا بهتر است از کفش‌هایی با پاشنه حدود ۳ سانتی متر بطوریکه تنگ یا گشاد نباشد،استفاده کنند.

 درمان های دارویی هم چون داروهای ضد تورم و ضد درد، جهت درمان خارپاشنه بکار گرفته می شود. هم چنین معمولا از بیمار خواسته می شود که با کاهش وزن خود، نیروی وارده به پا را کم کند چرا که با بالا رفتن وزن، فشار وارده به پاشنه پا حدود ۱۰ برابر بیشتر می‌شود در نتیجه احتمال ابتلا به خارپاشنه در افراد افزایش خواهد یافت.

 استفاده از کفی‌های ژله‌ای که در داخل جوراب بیمار قرار می گیرد با کاهش فشار وارده به پاشنه پا، راه مناسبی در درمان خارپاشنه است،تزریق کورتیزون یا کورتون شیوه درمانی دیگری است که برای درمان خارپاشنه به کار می رود که این امکان را دارد عارضه با از بین رفتن درد، پس از ۲ تا ۳ ماه مجددا عود کند.

استفاده از لیزر شوک ویوتراپی را درمان بسیار مناسبی جهت رفع خارپاشنه میباشد ،برآمدگی ایجاد شده در پاشنه پا توسط امواج این لیزر شکسته می‌شود.

 امکان دارد این شیوه با کمی درد برای بیمار همراه باشد که در طول مدت کوتاهی پس از انجام عمل لیزر از بین می رود. هم چنین در کنار این روش از داروهای ضد تورم و ضد درد استفاده می شود.

 

مقالات مرتبط

روماتیسم مفصلی

فهرست مطالب1 2 روماتیسم مفصلی3 درمان روماتیسم مفصلی4 رژیم غذایی در آرتریت روماتوئید روماتیسم مفصلی روماتیسم مفصلی یا Rheumatoid arthritis

مطالعه »

پوکی استخوان

کلمه استخوان، محکم بودن را به یاد ما می آورد. ماده اصلی که سختی و شکل استخوان را به وجود

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان