آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پیچ خوردگی انگشت دست و درمان آن

images?q=tbn:ANd9GcQm1agO AnA 9g1LACl7XbtR40Q6aY2IKbb4 m17yVhyo4bfeKwEg

رگ به رگ شدن مفاصل انگشت از آسیب‌های شایع در دست است. مفصل بین بند میانی و بند پرگزیمال (بندی که به کف دست می‌چسبد)، که شایع‌ترین مفصلی است که رگ به رگ می‌شود، معمولاً در این آسیب، مفصل متورم و دردناک می‌شود و حرکات آن، به ویژه خم شدن، محدود می‌شود.

به علت تورم، مفصل ظاهر انگشت به صورت دوکی شکل درآمده و این آسیب‌ها معمولاً بعد از ضربات یا پیچاندن انگشت ایجاد می‌شوند. این امر ممکن است منجر به پارگی لیگامان‌های مفصل یا پاره شدن کپسول مفصلی و خونریزی شود.

نتیجه این کشیدگی یا پارگی، تورم و خونریزی در اطراف مفصل است.

درمان پیچ خوردگی انگشت دست

در مواردی که درد و تورم کم باشد، نیازی به درمان وجود ندارد. اما در موارد شدیدتر که انگشت ورم کرده و به انگشت کناری چسبیده است، از روش “Buddy taping” استفاده می‌شود. در این روش، انگشت آسیب‌دیده به انگشت کناری بسته می‌شود.

باید توجه داشت که از نوعی چسب استفاده شود که باعث حساسیت پوستی نشود و همچنین نباید چسب به طور محکم به دور انگشت چسبانده شود. انگشت‌ها تا ۱-۲ هفته به هم بسته می‌مانند و در این مدت بیمار تشویق می‌شود تا انگشت آسیب‌دیده را بطور مرتب باز و بسته کند.

نکته مهم در مورد این آسیب این است که تورم مفصل معمولاً بسیار دیر فروکش می‌کند. این تورم گاهی حتی تا ۶-۹ ماه هم باقی می‌ماند، اما به تدریج از شدت آن کاسته شده و نهایتاً از بین می‌رود.

مقالات مرتبط

علل آرتروز گردن

گردن‌ درد که به علت ضربه شلاقی (حرکت ناگهانی گردن به جلو هنگام تصادف اتومبیل) یا سایر ضربه‌ها ایجاد نشده

مطالعه »

ورزش لگن

ثبات لگن روی سطح صافی به پشت بخوابید ، با خم کردن زانو ها ، کف پاها را روی زمین

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان