آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پروتز انگشت

images?q=tbn:ANd9GcSoDrrT0MniAdNUPhDA8saU0dX3BAGDQXhMHBsXrhCwt oEdHfdiA

پروتز انگشت

هر بند انگشت از قسمت های متعددی تشکیل شده است. در مرکز آن استخوان قرار دارد. در اطراف استخوان، عروق و اعصاب، تاندون ها و در اطراف آنها بافت چربی زیر پوستی و سپس پوست قرار گرفته است.

از دهه های قبل عمل جراحی پیوند انگشت قطع شده در صورتی که انگشت در چند ساعت اول به دست جراح برسد انجام میشده است. در مواردی که مدتها از قطع انگشت گذشته باشد برای انگشتان بسیار مهم مانند شست دست گاهی عمل جراحی پیوند انگشت انجام میشود. در این جراحی انگشتی از پای فرد قطع شده و به دست وی پیوند زده میشود.

در هیچ کدام از این دو عمل بخصوص در عمل دوم شکل انگشت پیوندی مانند انگشتان دیگر نخواهد بود. این اعمال جراحی بیشتر از آنکه برای زیبایی دست انجام شود به جهت بهبود عملکرد دست صورت میگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره 09025804413 تماس حاصل نمایید.

ایجاد یک انگشت جدید با انتقال تک تک عناصر آناتومیکی که در انگشت قرار دارد هم یا غیر ممکن است و یا اگر بتوان استخوان و پوستی را به محل جدید منتقل کرد شکل زیبایی نخواهد داشت.

امروزه بهترین راه برای بهتر کردن شکل یک انگشت قطع شده استفاده از پروتز و انگشت مصنوعی است.

پروتز انگشت براي افرادي كه داراي اين سطوح قطع عضو مي باشند قابل استفاده مي باشد

 1-بند اول انگشت يا انگشتان

2- بند اول و دوم انگشت يا انگشتان

براي افرادي كه انگشت در آنها از انتها قطع شده است تعليق پروتز يا بواسطه استفاده از چسب و يا به وسيله ايجاد فشار خلأ ناشي از حفره خالي موجود در پروتز صورت مي گيرد

مراحل ساخت پروتز انگشت در مرکز توانبخشی امید

جهت ساخت پروتز انگشت لازم است كه فرد حداقل دو بار به اين مركز مراجعه نمايد. در مراجعه اول اندازه گيري هاي لازم به عمل آمده، رنگ پوست فرد ساخته مي شود و قالبگيري انگشت يا انگشتان سالم و آسيب ديده فرد انجام مي شود. پس از طراحي و ساخت پروتز در مراجعه دوم پس از آموزش نحوه استفاده از پروتز، رنگ آميزي نهايي به منظور مشخص نمودن جزيياتي چون ناحيه مفاصل و دور ناخن ها انجام مي گيرد. جنس پروتز از سيليكون كه مادهاي انعطاف پذير و مقاوم در برابر سرما، گرما و شستشو ميباشد است؛ و جنس ناخن آن اكريليك بوده كه از لحاظ سختي به ناخن طبيعي شباهت بسيار دارد.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره تلفنیمشاوره رایگان